Özbay Doğru DİMES Tedarik Zinciri Direktörü olarak atandı

DİMES bünyesinde Tedarik Zinciri Direktörlüğü görevine Özbay Doğru atandı. Doğru, daha önce yine DİMES bünyesinde İzmir Fabrika Müdürü olarak görev yapıyordu.

1980 Ankara doğumlu Özbay Doğru, SA Üniversitesi’ndeki eğitimini, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği alanlarında çift ana dal diplomasıyla tamamladı. Doğru’nun ayrıca, EGE Üniversitesi’nden MBA derecesi de bulunuyor.

Çalışma hayatında enerji ve gıda sektörlerinde yurt içi ve yurt dışı projelerde deneyim elde eden Özbay Doğru, bu dönemde 3 farklı üretim tesisinin kuruluş aşamasında da sorumluluk üstlendi.

DİMES bünyesine, 2016 yılında İzmir Fabrika Müdürü olarak katılan Doğru, bir yılın sonunda Tedarik Zinciri Direktörü görevine atandı. Doğru, bu görevinde 3 adet üretim tesisinden, lojistik ve planlama, kalite güvence, projeli üretimler, Ar-Ge ve satın alma fonksiyonlarından sorumlu bulunuyor.

Özbay Doğru aynı zamanda, DİMES İzmir Üretim Tesisi bünyesinde hayata geçen, Türkiye meyve suyu sektörünün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı belgeli ilk Ar-Ge Merkezi’nin de liderliğini yürütüyor. DİMES Ar-Ge Merkezi’nde, lisans ve yüksek lisans derecesinde eğitimli 25 uzman kişi görev yapıyor.

İLGİLİ HABERLER