Nusret’in tuzu dünyayı gezecek!

Chef Seasons, #saltbae markası ile imzaladığı sözleşme ile tuz, çeşni, baharat karışımları ve sos kategorilerinde geliştirdikleri ürünleri birçok uluslararası marketlerde tüketici ile buluşturacak. Türkiye’nin ilk sanal gıda fuarı The Fource’da iş ortaklıklarını tüm sektör paydaşlarıyla paylaşan iki dev, bundan sonra global arenada yer alan potansiyel pazarlarda birlikte yol almaya devam edecek.

Nusret’in özel olarak yönlendirmesiyle geliştirilen yaprak tuz üretimi sayesinde ithal ürün yerine, Türkiye’de yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynakları kullanılarak üretilmiş ürünler kısa sürede restoranlarla buluşacak. 1 yıllık Ar-Ge süreci ve 500 bin dolarlık yatırımla yaprak tuz üretim hattını devreye alan Chef Seasons, piramit şeklindeki özel tuzların üretimine başladı.

Lansman öncesi Kuveyt ve Katar da süpermarketlerde satışa başlayan, Irak ve Amerika distribütörlük anlaşmalarını imzalayan #saltbae markası, İngiltere, AB ülkeleri, Rusya, Japonya, Güney Kore, Latin Amerika ve tüm Ortadoğu ülkelerini kapsayan iş planı ile kısa sürede 10 milyonun üzerinde hane halkına erişmeyi hedefliyor…

İLGİLİ HABERLER