Nusr-Et’in alevli şovu turistleri yaktı

Nusr-Et Etiler şubesindeki alevli şov sırasında müşteriler yandı. Alevlerin aniden yayılmasıyla kıyafetleri tutuşan turistlerin vücudunda ağır yanıklar oluştu. Olayda yaralanan 3 turist ve 2 çalışan hastaneye kaldırıldı.

Et sunumlarında yaptıkları şovlarla ünlenen Nusr-Et’in Etiler şubesine giden Çek uyruklu iki kadın turist alevli gösteri sırasında gerçekleşen kaza sonucu yandı. Masanın üzerindeki alevlerin bir anda parlamasıyla kıyafetleri tutuşan turistler herkesin gözü önünde yanmaya başladı. İddialara göre masanın üzerinde kontrolsüzce yayılan alevlere bir bidonun içindeki sıvıyla müdahale eden Nusr-Et çalışanı alevlerin daha da büyümesine neden oldu. Büyüyen alevler de turistlerin üzerine sıçradı.

Çek Cumhuriyeti vatandaşı Krisryna Tresnakova olayda ağır yaralanırken İngiliz bankacı Alexandros Severıs ve Umman vatandaşı Mohammed Khamıs Salim de çeşitli yerlerinden yandı. 3 turist de restoran sahibi ve çalışanlardan şikayetçi oldu.

2160337_d80c459c770a6b86067b255011b55560

Olaya sebebiyet veren çalışanlar Serdal C. ve Mehmet Yasin Ü.’nün de olay sırasında vücutlarında yanıklar oluştu. Şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınan çalışanlar hastanede tedaviye alındı.

 

İLGİLİ HABERLER