Müzik yarışmaları Facebook ile artık televizyondan internete geçiyor!

 

Şarkı yarışmaları uzun zamandır televizyondan takip ediliyordu. Artık Facebook’ta da böyle yarışmalar göreceğiz.

Bu yarışmalarda amatör ya da profesyonel yeteneklere dünyanın her yerinde büyük ilgi duyuluyor. Türkiye’de ilk kez Online’da gerçekleşen yeni bir konsept ile Facebook Şarkı Yarışması düzenleniyor.

Müzisyen Barış Özkırış tarafından gerçekleştirilen yarışmada keşfedilmemiş besteciler aranıyor. Yarışmanın çıkış sebebini Barış Özkırış şu şekilde anlatıyor: ‘Çok uzun zamandır, yazın hit olabilecek bir beste arıyordum, fakat bir türlü bulamıyor ve müzik sektörünün bir kısır döngü içerisine girdiğini düşünüyordum, hep aynı sözler, aynı melodiler. Bu yarışma ile, adını duyuramamış, çok yetenekli insanlara bir şans verebileceğimizi düşünerek fikir doğdu ve hızlıca hayata geçirdik.

Dedik ki, ‘Söz Sende Müzik Sende’ Güzel bir amaçla doğan bu yarışma ile, Barış Özkırış hem hayalindeki pop tarzındaki besteye ulaşabileceğini, hem de besteyi yapan kişinin güzel bir şansa sahip olabileceğine inanıyor. Yarışmanın yalnızca Facebook kanalından yapılıyor oluşunun nedenini ise, ‘Facebook artık hepimizin hayatının bir parçası ve Facebook üzerinden katılımın gerçekleşmesi, bir çok insana cesaret vereceğini ve katılımı arttıracağını düşündüm, o sebeple de Facebook üzerinden bir oylama sistemi hazırlayarak, önce halk oylaması, sonrasında ise kalan 10 şarkıdan birini seçme kararı verdik’.

Herkesin rahatlıkla katılabileceği, bu online yarışmaya katılımının yüksek olacağı düşünülüyor. 

 

İLGİLİ HABERLER