Mülteci çocuklar sordu: “İyi bir komşu” ne demek?

Aktivist giyim markası reflect, Suriyeli çocuklar ile gerçekleştirdiği sanat terapisi atölyesinde halen devam eden 15. İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” temasını ele aldı. Hamdi Ulukaya Girişimi Startup Destek Programı içerisinde yer alan reflect’in Small Projects İstanbul ile birlikte gerçekleştirdiği atölye sonunda mülteci çocukların tasarımları bienal posterlerine uygulandı ve şehrin farklı noktalarına yayıldı. 

Hamdi Ulukaya Girişimi Startup Destek Programı içerisinde yer alan aktivist giyim markası reflect, modaya sosyal sorumluluk bilinci taşıma anlayışını yeni bir proje ile pekiştirdi. Her koleksiyonda farklı bir sosyal meseleye odaklanmayı hedefleyen reflect, birsüredir Suriyeli mülteci çocuklar ile yürüttüğü sanat terapisi atölyelerini bu kez giyimin dışına taşıdı.

reflect’in Small Projects İstanbul oluşumu ile birlikte gerçekleştirdiği tasarım atölyesinde 15. İstanbul Bienali’nin “iyi bir komşu” teması etrafında bir araya gelen 7-12 yaş arası mülteci çocuklar, tasarımlarını renkler, şekiller ve kendi yarattıkları karakterlerle resim kağıtlarına yansıttılar.

Atölyeden çıkan sonuçları bienal posterlerine uygulayan reflect, dört farklı posteri şehrin farklı noktalarına yaydı. Bienal posterlerine alternatif olarak üretilen posterler, izleyiciyi 12 Kasım’a kadar devam edecek olan bienale farklı bir bakış açışıyla yönlendirmeyi amaçlıyor.

1510123923_Poster_2 1510123925_Poster_1 1510123926_Poster_3

İLGİLİ HABERLER