Yerli espor oyunu Zula, Kristal Elma Ödülü’nün sahibi oldu

Türkiye’de espora ve esporcuya en fazla yatırım yapan kurumlardan olan InGame Group tarafından yaratılan yüzde yüz Türk yapımı Zula, bu yıl 30. yaşını kutlayan Kristal Elma’dan ödül aldı.

Zula Oyun, Pure New Medya tarafından hazırlanan “%100 Senin Oyunun” kampanyasıyla Dijital alanda Sosyal Medya Aktivasyon / Sosyal Medya Topluluk Yönetimi Ürün Kategorisinde Kristal Elma’nın sahibi odu.

Yabancı oyunların hakim olduğu oyun dünyasında Türkiye’de, Türk mühendisleri ve Türk tasarımcıları tarafından geliştirilen, espor oyunu Zula, kısa sürede 15 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. “%100 Senin Oyunun” sloganıyla hayata geçirilen kampanya ile Zula, oyuncuların isteklerine göre yeniden şekillendirildi.

Milli espor oyunu Zula’da oyuna eklenecek yeni haritalar ve item’lar tamamen Zula oyuncuları tarafından belirlenerek oyuncuların da içeriğe dahil olması sağlandı. Çanakkale haritası gibi lokal birçok harita oyuncuların talebiyle geliştirilip oyuna eklendi. Böylece Zula, espor oyuncularının taleplerine göre şekillenmeye başlayarak aylık aktif kullanıcı sayısını geçen yıla göre %240 arttırdı. “Yeni Kullanıcı Sayısını” ise Ocak 2017 – Ocak 2018 döneminde  hedeflenen oranın yaklaşık 2 katı yani %218 oranında arttırdı. %100 Senin Oyunun kampanyasının da desteğiyle elde ettiği bu başarılı sonuçlar sayesinde Zula, Dijital alanda Sosyal Medya Aktivasyon / Sosyal Medya Topluluk Yönetimi Ürün Kategorisinde Kristal Elma’nın sahibi oldu.

InGame Group Kurucu Ortaklarından Genco Alp, “Türkiye’de ve dünyada yükselen espor ekosisteminde, milli espor oyunu Zula olarak, yabancı hakimiyetini kırarak elde ettiğimiz başarılı sonuçların ödüllendirilmesinden mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de espora ve esporculara yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yıl ilk kez açılan Dijital alanda Sosyal Medya Aktivasyon / Sosyal Medya Topluluk Yönetimi Ürün Kategorisinde, Kristal Elma  ödülünü almaya hak kazanan Zula Oyun geçtiğimiz Mayıs ayında, 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda, Topluluk Yönetiminde Başarı kategorisinde Altın Ödül’ünü de almıştı.

İLGİLİ HABERLER