Manajans J. Walter Thompson EuroBest 2018’de…

Manajans J. Walter Thompson, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden EuroBest 2018’e katılıyor. Manajans J. Walter Thompson Kreatif Direktörü Sami Basut “Glass” ve “Outdoor, Radio & Audio” kategorilerinde jüri olarak yer alıyor. Elidor için hazırlanan “Bu Kızın Öyküsü” belgeseli de “Glass” kategorisinde ödül için yarışıyor.

Avrupa’nın en iyi yaratıcı fikirlerinin ödüllendirildiği EuroBest yarışmasının “Glass” kategorisinin açıklanan kısa listesinde Manajans J. Walter Thompson imzalı Elidor için hazırlanan “Bu Kızın Öyküsü” belgeseli yer alıyor. Ayrıca, EuroBest 2018 “Outdoor, Radio & Audio” ve “Glass” kategorilerinde ise jüri olarak Türkiye’yi Manajans J. Walter Thompson Kreatif Direktörü Sami Basut temsil ediyor.

30 yıldır düzenlenen EuroBest, 2015 yılından bu yana “Glass” kategorisiyle dünya kültürlerine pozitif etki üreten yaratıcı çalışmaların ödüllendirilmesini amaçlıyor.

İlk kez jürinin yüzde 50’sinin kadın yaratıcılarından oluştuğu EuroBest 2018’de yer almanın eşsiz bir deneyim olduğunu vurgulayan Manajans J. Walter Thompson Kreatif Direktörü Sami Basut, jürinin eşitlikçi bir bakış açısıyla oluşturulmasının reklam ve iletişim dünyası için umut verici olduğunun altını çizdi. Basut, farklı toplumsal duyarlılıkların dikkate alındığı bir yarışmada Elidor – Bu Kızın Öyküsü belgeselinin kısa listeye kalmasından ise gurur duyduğunu aktardı.

Bugüne kadar Manajans J. Walter Thompson olarak Axe’dan Boyner’e kadar birçok marka için toplumsal cinsiyetin farklı alanlarına dikkat çekmeye çalıştıklarını ifade eden Basut: “Axe – Erkeler de Ağlar ve Kırdıysak Özür Dileriz kampanyaları ile toplumsal cinsiyeti erkeklik kavramına doğru esnetmeye çalıştık. Boyner – Kadına Kadın Diyoruz, Çocuğa Çocuk ile pedofili vakalarına dikkat çektik. Aynı şekilde Elidor – El Alem kampanyamızla popüler kültürdeki kadın rol modelini yeniden ele almayı hedefledik. Tüm bu kampanyalarımızda ise merkeze marka deneyimini koyduk” dedi.

EuroBest 2018’de Altın, Gümüş ve Bronz kazananlar 10 Aralık’ta, Grands Prix ve Özel Ödüller ise 13 Aralık’ta Eurobest Unwrapped etkinliğinde açıklanacak.

İLGİLİ HABERLER