Louis Vuitton, Fransa’daki atölyelerinde gönüllü olarak çalışan zanaatkârları ile maske üretimine başladı

Louis Vuitton, koronavirüs salgınıyla mücadeleye destek olmak amacıyla Fransa’daki atölyelerini maske üretimi için yeniden açtığını duyurdu. 

Louis Vuitton, Fransız hükümetinin koronavirüs ile mücadelesinde maske gereksinimini karşılamak amacıyla Marsaz, Saint-Donat (Drome), Saint-Porçain (Allier), Ducey (Manche) ve Saint Florence (Vendee) atölyelerindeki yüzlerce zanaatkârıyla birlikte maske üretimine başladığını açıkladı.

Louis Vuitton’un Başkanı ve CEO’su Michael Burke, ilk olarak Saint-Florence atölyesini ziyaret ederek, 22 gönüllü zanaatkarın sahada mücadele eden sağlık görevlileri için hali hazırda gerçekleştirdikleri üretimi formalize ettiğini belirtti. Saint-Florence Huzurevi’nin Direktörü Mrs.Correira ve Essaerts, Bocage’daki Saint-Vincent de Paul Bakım Evi’nin Direktörü Mr.Gaborieau yeni üretilen maskeleri teslim alarak, gönüllü zanaatkârlara içten teşekkürlerini iletti.

Koruyucu maskeler, Fransız hükümetinin birçok departmanının onayı, tekstil endüstrisinin temel ihtiyaçlarını karşılayan ve bölgesel bir network olan Mode Grand Ouest ile iş birliği içinde üretiliyor.

Michael Burke, Sainte-Florence atölyesini ziyaretinde Louis Vuitton’un, önemli bir Fransız şirketi olarak bedelsiz binlerce maskenin üretilip bölgede en çok ihtiyacı olan noktalara ulaştırılmasında gönüllü olarak çalışan zanaatkârlarına minnettar olduğunu ve bölgedeki tekstil endüstrisiyle iş birliğinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERLER