Koronavirüs süresince iş uygulamalarının indirilme oranı yüzde 90 arttı

Koronavirüs kaynaklı karantina süreci devam ettikçe, TikTok ve diğer uygulamalar popülerlik kazanmaya başladı. The Influencer Marketing Factory verilerine göre özellikle iş uygulamaları 2019’daki haftalık ortalama indirme sayılarına göre yüzde 90 artış gösterdi. 

Kullanıcılar koronavirüs salgını döneminde evde kaldıkları süreyle başa çıkmak için telefonlarına yöneldi. The Influencer Marketing Factory verilerine göre Bazı kullanıcıların ise mevcut kriz sırasında telefonlarına ve sosyal medyalarına günde ortalama 10 saatten daha fazla zaman harcadığı ortaya çıktı. Koronavirüs salgını öncesinde yükselişe geçen TikTok, 16 Mart’tan itibaren bir hafta boyunca ABD gelirinde yüzde 34 artış gösterdi. Şirketin aynı zamanda 23 Mart’ın sonuna kadar ABD’de indirilme sayısında yüzde 27’lik bir artış da katetti.

The Influencer Marketing Factory verilerine göre salgın sırasında kullanıcıların TikTok kullanmak dışında, eğitim, iş, egzersiz ve meditasyon içerikli uygulamalara da yöneldiği gözler önüne serildi. Özellikle iş içerikli uygulamalar 2019’daki haftalık ortalama indirme sayılarına göre yüzde 90 artış gösterdi.

Kaynak: Campaign

İLGİLİ HABERLER