“KasapDöner” sap döner bu kriz nereden döner?

Kışkırtıcı reklamlarıyla dikkat çeken KasapDöner yine çok konuşulan bir reklam kampanyasıyla karşımızda. İlk kampanyasında “Hamburger çocuklarına yedirmeye geliyoruz” diyen ve Batı tarzı fast-food alışkanlıklarına savaş açan marka reklam filmlerinde döner bıçağıyla kesilen bir Amerikan futbol topu ve dudakları Amerika bayrağının desenlerine boyanmış bir kadının dürüm yeme sahnelerine yer veriyordu.

Markanın yeni kampanyasının sloganı ise “Hiç KasapDöner yiyenle yemeyen bir olur mu?”

Kampanya yayınlanır yayınlanmaz eleştiri oklarının da hedefi oldu. Eleştirilerin gerekçesiyse reklam filmlerinin “kutuplaştırıcı” olması. Zira dört reklam filminden oluşan kampanyanın kiminde tavuk yiyenler “güçsüz, çapsız” kiminde hamburger yiyenler “evde kalmış, kilolu” gösteriliyor. KasapDöner yiyenler ise ideal insan motifleriyle resmediliyor.

Tüm hazırlık organizasyonları Decibel Organizasyon tarafından gerçekleşen ve Beykoz Kundura Fabrikası’nda 24 saatlik bir çalışmayla çekilen reklam filminin yönetmenliğini Onedio’dan da tanınan Tuğrul Uğur, Görüntü Yönetmenliğini ise çok sayıda reklam filmine imza atan Enes Taşçı yapmış.

 

REKLAM KÜNYESİ
Reklam veren: KasapDöner
Ajans: EOS Medya Yapım
Prodüksiyon : Decibel Organizasyon ve Prodüksiyon
Yönetmen: Tuğrul Uğur
Görüntü Yönetmeni: Enes Taşçı
Reklam Müzikleri: Zımba Grubu

Twitter’da kampanyayla ilgili yapılan paylaşımlar:

https://twitter.com/gulsen_c/status/872882875036835841

Markanın daha önce yaptığı reklam kampanyaları:

https://www.youtube.com/watch?v=wJnKNmI92OU

https://www.youtube.com/watch?v=dlvJbUGczTo

 

İLGİLİ HABERLER