İtalya’nın yüzde 24’ü “En çekici Türkler” diyor…

Seyahat sitesi momondo “tatille romantizm” arasındaki ilişkiyi araştırdı, ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Yaşları 18 ile 65 arasında değişen 29 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen “Seyahat Araştırması 2016”, Türkiye’nin “Tatilde aşk başkadır!” dediğini ortaya koydu…

En çok yaz aşkı yaşayan ülkeler arasındayız

“Tatilde hiç aşk yaşadınız mı ya da tatildeyken bir yabancıyla romantik bir deneyiminiz oldu mu?” sorusuna Türk katılımcıların yüzde 38’si “evet” yanıtını verdi. Bu oran Türkiye’yi Brezilya (yüzde 45) ve İsveç’in (yüzde 39) ardından dünya üçüncülüğüne taşıdı. Cinsiyete göre değerlendirildiğindeyse, erkeklerin bu konuda daha aktif olduğu görülüyor. Türk erkeklerinin yüzde 46’si tatilde aşk yaşadıklarını itiraf ederken, kadınların oranı yüzde 31. Tatilde yaz aşklarına en açık olan yaş grubu ise yüzde 44 ile 23-35 arası.

Erkeklerin favorisi Ruslar

Araştırmaya göre Türk erkekleri en çok Rusları çekici buluyor. İkinci sırada yüzde 19’la İtalyanlar, üçüncü sırada yüzde 17’le İspanyollar yer alıyor. İlk beşe giren diğer ülkeler ise sırasıyla Hollanda ve Almanya. Araştırmanın yapıldığı ülkeler arasında Türk erkeklerinin en az beğendiği millet ise Avusturyalılar.

Kadınlara göre en çekici İtalyanlar

Kadınlara dair sonuçlar incelendiğindeyse, İtalyanlar yüzde 28’le zirveye yerleşiyor. İkinci sırada yüzde 19’la İspanyollar, üçüncü sıradaysa yüzde 17’yle Fransızlar yer alıyor. Brezilya ve ABD ilk beşe girmeyi başarın diğer ülkeler olurken, Türk kadınları yüzde 5’le en az Danimarkalıları beğeniyor.

Türkleri en çok İtalyanlar beğeniyor

Peki Türkleri en çekici bulan ülkeler hangileri? Araştırmanın sonuçları, İtalyanların yüzde 24’le zirvede olduğunu gösteriyor. İtalyanları yüzde 18’le İspanyollar ve yüzde 14’le Ruslar takip ediyor. Hollandalılar ve Brezilyalılar da ilk beşte.

İLGİLİ HABERLER