İşte sektör profesyonellerinin en çok tercih ettiği beach’ler

Son dönemde adı duyulmuş beach’lere gitmek, bu mekanlarda selfie’ler çekip check in yapmak sektörün en popüler konularından biri haline geldi. Hal böyle olunca biz de yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte beyaz yakalıların en çok tercih ettiği plajları listeleyelim dedik. Karşımıza hayli ilginç bir tablo çıktı. 

Kişilere belirledikleri harita üzerinde ve seçtikleri bütçe aralığında yeme-içme mekanlarını listeleyen Zomato, deniz sezonunun açılmasıyla popüler hale gelen plaj mekanlarına dair yeni bir analiz oluşturdu. Kadınlar ve erkekler bazında iki ayrı liste hazırlayan Zomato, ayrıca ortalama fiyata göre en çok tercih edilen mekanları da sıralıyor. 

*Genç beyaz yakalılar nereye gidiyor?

24-40 yaş aralığında bulunan beyaz yakalı kadınlar en fazla Bodrum kumsallarını tercih ediyor. Renkli ve eğlenceli etkinlikleriyle ses getiren mekanlar arasında Bodrum’da; Sebastian ve Beyaz Beach öne çıkarken, daha sade eğlence arayan kişilerin tercihi Sarnıç, Sofi’s ve Royal Arena oluyor. Aynı yaş aralığı ve ekonomik gelir seviyesindeki kadınların Bozcaada ve Çeşme tercihleri de Instagram hesaplarında yoğun paylaşımların yapıldığı Ayazma ve Flyinn plajları oluyor.

*Erkeklerin tercihi Sebastian ve Beyaz Beach!

24-40 yaş arası beyaz yakalı erkeklerin yaz tercihlerine bakılacak olursa, Bodrum’un en popüler istikamet olduğu görülüyor. Eğlence ve popülarite bakımından öne çıkan Sebastian ve Beyaz Beach erkeklerin de ilk tercihi. Aynı yaş aralığı ve ekonomik gelir grubundan olan erkeklerin bir kısmının tercihi ise Çeşme’de Ayazma ve Flyinn olarak öne çıkıyor. 

*Fiyatlara göre belirlenen mekan tercihleri

Hem kadınlar hem erkekler grubunda en popüler mekan olarak öne çıkan Bodrum’daki Sebastian Beach’te iki kişilik ortalama fiyat 250 TL olarak listeleniyor. Çeşme’nin en fazla tercih edilen mekanı Flyinn Beach Club’da ise iki kişilik ortalama fiyat 120 TL. Bir diğer popüler mekan olan Ataol Bozcaada Beach’te iki kişi için fiyat ortalaması 150 TL olarak belirleniyor.

*Zomato’nun ayrıcalıklarından biri olan iki kişilik ortalama fiyat göstergelerine göre belirlenen bir diğer liste, en çok görüntülenen mekanları analiz ediyor. Önemli ölçüde görüntülenmeye ulaşan bu kumsalların iki kişi için fiyat ortalamaları 50 ila 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. Görüntülenme rakamlarına göre en popüler olanlar arasında en çok tercih edilenler ise Çeşme’de Flyinn Beach, Bodrum’da Sarnıç Beach ve Bozcaada’da ise Ataol ve Mitos Beach olarak öne çıkıyor. 

İLGİLİ HABERLER