İş Dünyasında Hayat Kurtaran 10 İngilizce İfade…

Anadili İngilizce olan eğitmenler ile dijital ortamda konuşma pratiği sağlayan English Ninjas, iş dünyasında hayat kurtaran İngilizce ifadeleri belirledi.

english_ninjas_logoGünümüzde İngilizce bilmek, iş dünyasında artık hayati bir önem taşıyor. Çalışanlar sıklıkla yurt dışındaki iş ortakları veya paydaşları ile İngilizce konuşmak durumunda kalıyorlar; yurt dışı fuar, etkinlik, toplantı veya kongrelere katılıyorlar. Ayrıca; globalleşen dünya ile beraber şirketlerin bünyesinde de pek çok yabancı çalışan veya danışman bulunuyor. Peki bir toplantı veya görüşme sırasında, kendinizi daha iyi ifade edebilmek veya karşınızdaki kişiyi anladığınızı göstermek için hangi İngilizce ifadeleri kullanmalısınız? Anadili İngilizce olan eğitmenler ile canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlayan English Ninjas, iş dünyasında çok işinize yarayacak İngilizce ifadeleri belirledi.

İşte iş dünyasında hayat kurtaran o ifadeler;

  • isdunyasi_gorsel3“Could you speak more slowly, please?”

Bir toplantı sırasında konuşmacılardan biraz yavaş konuşmalarını bu şekilde rica edebilirsiniz.

  • “Okay, let me see if I got this right…”

Konuşan kişinin anlatmak istediğini tam olarak anlamamış olabileceğinizi    düşünüyorsanız, bu cümle ile konuşmaya başlayarak teyit talep edebilirsiniz.

  • “I can gladly answer any questions you may have at the end of this presentation” diyerek sunumlarınıza başlarsanız, sunum sırasında dinleyicilerin sizi bölmesi olasılığının önüne geçersiniz.
  • “I didn’t catch that last bit. Could you say it again please?” diyerek kibarca kaçırdığınız bir noktayı yakalayabilirsiniz.
  • “Okay, I think we are all on the same page here…” diyerek diğer taraf ya da taraflarla hemfikir olduğunuz belirtebilirsiniz.
  • “That’s an excellent point, I totally agree with you on that” diyerek sunduğu fikirle hemfikir olduğunuz kişiyi yüreklendirerek pozitif bir etki oluşturabilirsiniz.
  • “I hear what you’re saying, but our bottom line is very clear on this one” diyerek kabul etmeniz mümkün olmayan bir konuda karşı tarafın israr etmesini önleyebilirsiniz.
  • “From our perspective, it’s a little different. Let me explain.” Karşı tarafla uyuşmazlık olan noktaları açıklığa kavuşturmak istediğinizde söze bu cümle ile başlayabilirsiniz.
  • “Perhaps we can discuss some other alternatives?” sorusuyla karşı tarafın sunduğu fikri ya da çözüm yolunu onaylamadığınızı kibarca belirtip farklı seçenekler sunulmasını rica edebilirsiniz.
  • “Let’s weigh our options first” ya da “I would like to weigh my options before making a decision” diyerek karar vermekte zorlandığınız durumlarda zaman kazanabilirsiniz.

Ücretsiz üye olun!

Marketing Türkiye takipçilerine  1 haftalık hediye paket

İngilizce konuşamama problemini ortadan kaldırmak amacıyla yola çıkan English Ninjasa ilk defa üye olan herkes ücretsiz olarak eğitmenler ile canlı konuşma pratiği servisini test edebiliyor. Englishninjas.com internet sitesini ziyaret ederek veya iOS ve Android mobil uygulamalarını yükleyerek siz de ücretsiz üye olabilirsiniz. Marketing Türkiye okuyucuları ve takipçileri ise  http://landing.englishninjas.com/marketingturkiye/ linkini tıklayarak  bir hafta süresince her gün 10 dakika ücretsiz olarak eğitmenlerle canlı konuşma pratiği yapabiliyor.

isdunyasi_gorsel1English Ninjas Hakkında

Ünlü mekan rehberi Mekanist.net’in kurucularından Ali Servet Eyüboğlu tarafından kurulan English Ninjas, anadili İngilizce olan eğitmenler ile canlı, sesli ve görüntülü konuşma pratiği sağlıyor. English Ninjas yatırımcıları arasında Ömer Erkmen, Tahir Zaimoğlu, Selçuk Saraç, Devrim Sönmez, Çağlar Erol, Zeynep Zorlu, Seyhun Özkara, Emre Aydın ve Ersan Öztürk gibi yatırımcılar bulunuyor. Kullanıcılar englishninjas.com web sitesi üzerinden ya da iOS ve Android mobil uygulamalarını yükleyerek English Ninjas’a ücretsiz üye olabiliyor.

İLGİLİ HABERLER