İş dünyasında haftanın öne çıkan atamaları

Mondelēz International Türkiye’de yeni atama

Mondelēz International Türkiye’de Doğu Satış Müdürü görevine Yusuf Hacıoğulları getirildi.

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi, Ekonomi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde ve yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi, Pazarlama İletişimi Yönetimi bölümünde tamamlayan Yusuf Hacıoğulları, profesyonel iş yaşamına 2004 yılında başladı. 2008 yılında kariyerine Unilever’de Saha Yönetici olarak devam etti ve 2011 yılında Unilever’deki görevine Müşteri Yöneticisi olarak devam etti. 2014 yılında Henkel bünyesine katılan Hacıoğulları, sırasıyla Bölge Satış Müdürü, Toptan Satış Kanalı Müdürü, Bölgesel Satış Müdürü ve Geleneksel Ticaret Kanal Müdürü pozisyonlarında görev aldı. Yusuf Hacıoğulları, 150’yi aşkın ülkede faaliyet gösteren dünyanın önde gelen atıştırmalık şirketi Mondelēz International’da Türkiye Doğu Satış Müdürü olarak çalışmalarını yürütecek.


CHEP Türkiye’de üst düzey atama

Tedarik zincirine yönelik çözümler sunan CHEP’te üst düzey bir atama gerçekleştirildi. 2010 yılında CHEP’e katılan, İş Geliştirme, Teknoloji ve Proje Yönetimi alanlarında çeşitli pozisyonlarda çalışan, Mayıs 2018’den beri Güney Afrika’da Otomotiv Kıdemli Satış Müdürü görevini yürüten Chris Veerasamy, CHEP Türkiye’nin Genel Müdürü oldu.

Durban Teknoloji Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Veerasamy, Stellenbosch Üniversitesi Cum Laude’da da Proje Yönetimi yüksek lisansı yaptı. Unisa’da Yönetim Geliştirme Programı, CEDEP’te Hızlandırılmış Kalkınma Programı ve CHEP’te Yalın ve Altı Sigma Yeşil Kuşak gibi birçok programda yer alan Veerasamy, CHEP’ten önce Toyota SA Motors’un yanı sıra Toyota’ın Tayland ve Japonya’daki birçok farklı biriminde görev aldı. 2010 yılında Süreç Optimizasyon Yöneticisi olarak CHEP’e katılan Veerasamy, İş Geliştirme, Teknoloji ve Proje Yönetimi alanlarında çeşitli görevlerde bulundu. Veerasamy, CHEP Türkiye Genel Müdürü olarak atanmadan önce 2018 yılından günümüze kadar CHEP Otomotiv Kıdemli Satış Müdürü olarak çalışmalarını yürütüyordu.

BNP Paribas Cardif Türkiye’de üst düzey atama

BNP Paribas Cardif’in yönetim kadrosunda yeni bir atama gerçekleştirildi. İnsan kaynakları alanındaki 20 yıllık deneyimi ile Pınar Tuba Göçgün, BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

alatasaray Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladığı eğitiminin ardından profesyonel kariyerine adım atan Pınar Tuba Göçgün insan kaynakları alanında 20 yıllık tecrübeye sahip. Danışmanlık, ilaç ve teknoloji sektöründeki uluslararası şirketlerde deneyim kazanan Göçgün, son olarak MetLife İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalıştı. 12 Ekim 2020 tarihi itibarıyla da İnsan Kaynakları ve Organizasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak BNP Paribas Cardif Türkiye ailesine katıldı.

Bayer’den Tüketici Sağlığı Global Proje Takımı’na iki yeni lider ataması

Bayer Türkiye Ülke Platform’una bağlı olarak Tüketici Sağlığı divizyonu IT İş Ortağı olarak çalışmakta olan Burak Yardım, 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Tüketici Sağlığı Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi Dijital Dönüşüm Lideri görevine getirildi. Marmara Üniversitesi İşletme Enformatiği Bölümü’nden mezun olan Yardım, ardından Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisans yaptı. Uzmanlık alanında edindiği tecrübelerden sonra 2015 yılından bu yana Bayer ailesi için çalışmaktaydı.

Bayer Tüketici Sağlığı Bölümü’nde İş Geliştirme Müdürü olarak çalışan Emre Şener ise, 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren Bayer Tüketici Sağlığı Global Ürün Tedarik Proje Yönetimi Bölümü‘ne Gıda Takviyeleri ve Sindirim Sağlığı Kategori Lideri olarak görevine Basel’den devam edecek. Uludağ Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Şener, daha sonra Galatasaray Üniversitesi’nde İşletme üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. Sektörde edindiği tecrübelerden sonra 2014 yılından beri Bayer Tüketici Sağlığı ekibinde çalışıyordu.

 

İLGİLİ HABERLER