İş dünyasında haftanın öne çıkan atamaları

BİREVİM’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sait Aytaç oldu

BİREVİM; “Albaraka Türk”, “Toprakbank”, “Türkiye Finans Katılım”, “Vakıf Katılım Bankası” gibi kurumlardaki pazarlama ve satış kariyeriyle tanınan, finans sektörünün tecrübeli isimlerinden Sait Aytaç’ı kadrosuna kattı. Aytaç, BİREVİM’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütecek.

1971 yılında Elazığ’da doğan Sait Aytaç, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Finans sektörüne Albaraka Türk’te başlayan Sait Aykaç, Toprakbank’ta Şube Müdürlüğü, Türkiye Finans Katılım Bankası’nda ise, Şube Müdürlüğü, Şubeleşme ve Satış Performansından Sorumlu Birim Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Sait Aytaç finans sektöründe en son, Vakıf Katılım Bankası’nda, Bireysel ve Ticari Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Tuncay Yıldıran, Icrypex Yönetim Kurulunda!

Sermaye piyasalarının deneyimli ismi Tuncay YILDIRAN, Icrypex Kripto Para Borsası Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi.

YILDIRAN, Sermaye Piyasası Kurulu’ ndaki 19, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’ndeki 4 yıllık mevzuat ve uygulama tecrübesini, halihazırda hukuk ve finans konularında danışmanlık hizmeti sunan Forseti Danışmanlık A.Ş.’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam ettirmektedir. Kariyerinde Uluslararası Menkul Kıymet Otoriteleri Birliği (IOSCO) ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) nezdinde farklı çalışma ve eylem gruplarının başkanlığı ve üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Danışmanlık hizmetinin yanı sıra kripto varlıklar, blokzincir, kripto varlık borsaları gibi konularda çalışmaları, yazıları ve söyleşileri yer almaktadır. Ayrıca Bloomberg HT ve Ekotürk TV kanallarında çeşitli ekonomi programlarında, sermaye piyasaları, risk yönetimi, kripto paraların hukuki niteliği ve olası düzenlemeler ile ilgili yorumlarda bulunmaktadır.

YILDIRAN, Icrypex Kripto Para Borsası Yönetim Kurulu üyeliği görevi ile bilgi birikimini ekosistem ile paylaşacak ve Türkiye’de kripto paraların gelişimine katkı sağlayacak.

Zer A.Ş.’de üst düzey atama

Koç Topluluğu Şirketleri arasında yer alan ve satın alma sektöründe faaliyet gösteren Zer’de Satış ve Promena Hizmetleri Direktörlüğü görevini Orçun Güven üstlendi.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği bölümünde ve yönetici yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde tamamlayan Güven, kariyerine ilk adımı 2007 yılında Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’de Sistem Geliştirme Uzmanı olarak atmıştır.

Haluk Eryılmaz, Roche Türkiye Kişiye Özel Tanı ve Tedavi Strateji Lideri oldu

Roche Türkiye, Haluk Eryılmaz’ın 16 Kasım 2020 itibarıyla Kişiye Özel Tanı ve Tedavi Strateji Lideri olarak görevlendirildiğini duyurdu.

Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümü mezunu olan Haluk Eryılmaz, kariyerine Novartis satış ekibinde başladı. Çalışma hayatına 8 yıl boyunca MSD’de Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak devam eden Eryılmaz, 2014 yılında İş Birimi Yöneticisi olarak göreve başladığı Abbvie İlaç’ta 2017 yılından bu yana İş Mükemmelleştirme Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Haluk Eryılmaz, Roche Türkiye Kişiye Özel Tanı ve Tedavi Strateji Lideri olarak, şirketin Türkiye’de kişiye özel tanı ve tedavi hizmetlerini gerçekleştirebilmesi adına diagnostik ve ilaç arasında konumlandırılmış bir role sahip olacak.

Madame Coco, satış ekibine yeni isim!

Madame Coco’nun Yurt İçi Satış Direktörü pozisyonuna Armağan Gündoğan atandı.

Kariyerine Gıdasa Sabancı Grubu bünyesinde Satış Yöneticisi pozisyonunda başlayan Gündoğan ardından Frito Lay, Teknosa, Ayaydın Miroglio firmalarında Satış Şefi, Bölge Müdürü, İş Geliştirme ve Kurumsal Satış Müdürü ile Satış Müdürü görevlerini üstlenmiştir.

2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezun olmasının ardından İstanbul Kültür Üniversitesi’nde MBA eğitimini 2010 yılında tamamlamıştır. Son olarak Starbucks Türkiye’de Operasyon Müdürü görevini yürüten Gündoğan, Ekim 2020 itibariyle Madame Coco’nun Türkiye’de bulunan 250’yi aşkın mağazasında kendisine bağlı güçlü bir satış ekibi ile müşterilerin hayal ettiği yaşam tarzını kendi evleri için ulaşılabilir kılma misyonunu yerine getirmeye başlamıştır.

Doğanlar Yatırım Holding’de önemli atama

Doğanlar Yatırım Holding, bünyesindeki şirketlerinden D Afric Senegal Furniture Sa Genel Müdürü olarak Ömer Güzgeren’i atadığını açıkladı.

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Güzgeren, 2 Aralık 2020 tarihi itibariyle yeni görevine başladı. Ömer Güzgeren, en son Berko Danışmanlık İnşaat Şirketi’nde Genel Müdür olarak görev yapıyordu.

 

İLGİLİ HABERLER