İnternetten alışveriş yapanlar daha bilinçli!

 

Bilio.com’un, 11 bin kişi ile yaptığı anketin sonuçları, internet alışverişi yapanların %83’ünün fiyat karşılaştırması yaptığını gösteriyor.

Fiyat ve karşılaştırma sitesi Bilio.com’un Aralık ayı içerisinde web sitesi üzerinden yaptığı internet alışverişi anketinin sonuçlarına göre:

-İnternetin tercih edilmesinin başlıca nedeni uygun fiyata erişim kolaylığı.

-Ankette yeni yıl alışverişini internetten yapabileceklerini söyleyen kişilerin yüzde 51’i, bu tercihlerindeki en büyük etkenin, internette uygun fiyata daha kolay erişebilme imkanı olduğunu söylüyor.

İnterneti tercih edenlerin yüzde 27’si ise, geniş ürün seçeneği nedeniyle alışverişi tercih ederken, yüzde 22’si internet alışverişinin daha hızlı olmasını sebep gösteriyor.

İnternetten en çok hangi tür ürünler alınıyor?

-Anketteki “Yeni yıl hediyeleri için en çok hangi ürünleri İnternetten alırsınız?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 60’ı, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde teknoloji ürünü satın aldıklarını belirtiyor.

-Bunu yüzde 16’yla tekstil ürünleri ve yüzde 15’le aksesuarlar izliyor. İnternet üzerinden dekorasyon ürünleri satın aldıklarını belirtenlerin oranı ise yüzde 9.

 “İnternetin sağladığı fiyat karşılaştırma imkanları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayanların yüzde 83’ünün “Mutlaka detaylı araştırır en uygununu alırım” yanıtını verdiği, geri kalan yüzde 17’lik kesimin ise, “Karşılaştırmak aklıma gelmiyor” yanıtını verdiği görülüyor.

İLGİLİ HABERLER