İngiltere’nin en popüler Twitter konuları

İngiltere’de twitter kullanıcılarının en çok hangi konu hakkında tweet attıkları ile ilgili yapılan bir araştırma popüler twitter gündemi için ilginç sonuçlar içeriyor.

Bu araştırmada dünya genelinde entelektüel yapılarıyla tanınan İngiliz halkının, daha çok magazinel konularda tweet atmayı sevdikleri görülüyor.

Kanye West’in kabalığı, Kim Kardashian’ın telefonun ön kamerasından çektiği fotoğrafları ve Madonna’nın Brit Ödülleri Gecesi’nde sahneden düşmesi 2015’in İngiltere’de en çok Tweet atılan konuları arasında.

Kantar Twitter TV Ratings(KTTR) verilerine göre, 2014’te 30 kanalı takiben 2,01 milyon tweet atıldı. Eurovision Song Contest  2015 hakkında  yüzde 24 daha fazla olarak 1,63 milyon tweet atıldı.

Bu araştırmaya gore televizyon izleyenlerin bir çoğu twitter kullanıyor. 15 milyon aktif twitter kullanıcısının bir şey izlerken aynı anda bunun hakkında tweet attıkları ortaya çıktı. İngiltere’ deki televizyon izleyicilerin izledikleri program sırasında bunun hakkında yorum yapıp etkileşimde olmayı sevdikleri açıkça görülüyor.

Reality programları ve diziler KTTR verilerine göre diğer tüm programlardan  yüzde 29 daha fazla mention tweet alıyor. 

 

İLGİLİ HABERLER