ING Bank Türkiye’den Hollanda’ya üst düzey yönetici transferi

 

ING Bank Türkiye’de “Mali Kontrol ve Aktif Pasif Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı” olarak görev yapan Alp Sivrioğlu, 1 Şubat 2016 tarihi itibarıyla ING Hollanda’ya “Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı” (CFO) ve Yönetim Takımı Üyesi olarak atanacak.

2004 yılında Genel Müdür’e bağlı “Mali Kontrol Grup Başkanı” olarak Oyakbank’a katılan Alp Sivrioğlu, 2008 yılında, “Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı” unvanıyla kariyerine devam etti. 2007 yılında ING’nin Oyakbank’ı satın alması sürecinde önemli sorumluluklar alan Sivrioğlu, sonrasında Türkiye’nin finansal raporlama süreçlerinin ING Grubu standartlarına uyum çalışmalarına başarıyla liderlik etti.

Eylül 2012 tarihinden itibaren Aktif Pasif Yönetimi Grubu’nun da yönetim sorumluluğunu üstlenerek, bu yeni yapının altyapı ve yönetimsel süreçlerinin geliştirilmesini sağladı.

ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay, atamayla ilgili, “Alp Sivrioğlu’nun ING Bank Türkiye’de gösterdiği başarılı performans, kendisine Avrupa’da çok önemli bir pozisyon kazandırmıştır. ING’nin anavatanı olan Hollanda’ya bu seviyede atanan ilk yabancı üst düzey yönetici olarak; CFO’muz Alp Sivrioğlu’nu göndermekten ING Bank çalışanları olarak hepimiz çok gurur duyuyoruz.  Kendisinin üstlendiği önemli görev, Türkiye’den Avrupa’ya insan kaynağı ihracımızda çok önemli bir adımdır. Üst yönetim seviyesindeki yurtdışı atamalara yönelik Alp’in açtığı bu yolu birçok arkadaşımızın takip edeceğine gönülden inanıyorum.  Son iki yıl içerisinde, ING Bank Türkiye’den yurtdışına atanan yönetici sayımızın yükselmesi bunun en büyük göstergesidir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER