Hisarönü esnafı mağaza isimleriyle İngiliz basınına haber oldu…

Türkiye’nin turistik yerlerinden Fethiye Hisarönü, İngiliz Daily Mail gazetesinde haber oldu.
 • İNGİLİZLER YABANCILIK ÇEKMESİN!

  Fethiye Hisarönü, yıllardır değişmeyen İngiliz turist profili sayesinde küçük bir İngiliz kasabası gibi. İngiliz turistler tanıdıkları markalara yönelsin diye kasaba esnafı ünlü markaları esinlendiren dükkan isimleri kullanıyor.
 • SELFRIDGES=SELFRIDĞEZ

  SELFRIDGES=SELFRIDĞEZ
  Türk sahil kasabası Hisarönü’nde gezen turistler, İngiltere’nin Milton Keynes ya da Ipswich gibi herhangi bir kasabasında geziyormuş izlenimine kapılabiliyorlar.
 • BİR TÜR MARKS&SPENCER

  BİR TÜR MARKS&SPENCER

  İngiltere caddelerindeki tanınmış markalar Hisarönü’nde mizahi bir şekilde boy gösteriyor. Nexst (Next), Marc Spenger (Marks & Spencer) ,Selfridgez(Selfridges), Azda (Asda) Süpermarket gibi ikonik mağazalara ev sahipliği yaptığına tanık olabiliyorlar.

 • ALTERNATİF MARKALAR

  ALTERNATİF MARKALAR

  İngiliz turistler, buradaki mağazalarda umduklarından daha fazla alternatif ürünler satın alabiliyor ve kendilerini ülkelerinde gibi hissediyorlar.

 • ÇAKMA ÜRÜN CENNETİ

  cakma-urun-cenneti6075ieixz0sycrnw_icpng
  Daily Mail gazetesine izlenimlerini yazan bir İngiliz tatilci, Marc Spenger adlı markette ucuz fiyatlı Louis Vuitton, Hermes marka çantaların; komşu mağazada ise Beats marka kulaklığın sahtelerini ucuza bulduğunu anlattı.
 • FORMALAR DA ÇOK UCUZ

  FORMALAR DA ÇOK UCUZ

  Tatil kasabası Hisarönü, Bill Gates’in de tekne turu sırasında kahvaltı ettiği mekan olarak ünlenmişti. İngiliz turistler Premier Lig takımlarının lisanssız formalarını da Londra’daki mağazaların sekizde biri fiyatına satın alabiliyorlar.

  Kaynak: ntv.com.tr

İLGİLİ HABERLER