Henkel’in yeni CEO’su olarak Hans Van Bylen olacak

 

Henkel, sözleşmesini 2017 sonrası için yenilememeye karar veren CEO Kasper Rorsted’in 30 Nisan 2016 itibarıyla şirketten ayrılacağını yerine 1 Mayıs 2016 tarihinden itibaren görev almak üzere Hans Van Bylen’in atandığını duyurdu.

Rorsted, 8 yılı CEO olmak üzere toplam 11 yıl boyunca Henkel Yönetim Kurulunda görev yaptı. Van Bylen‘ın Henkel‘deki başarılı kariyeri 1984 yılında başladı ve kendisi 2005 yılından beri Beauty Care iş biriminden sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor. Baharda CEO’luğa atanması ile Van Bylen, Henkel‘in bu yılın sonunda duyuracağı yeni stratejisinin geliştirilmesinden ve bu stratejinin başarılı bir şekilde yürütülmesinden sorumlu olacak.

Hans Van Bylen Hakkında:

Hans Van Bylen (54), Henkel’e 1984 yılında katıldı. Şirketteki başarılı kariyeri, 31 yıl süresince Henkel’in Çamaşır ve Ev Bakımı ile Beauty Care birimlerinde, geniş bir coğrafyada yönetim pozisyonlarıyla geçti. Görevine Belçika’da başladı ve sorumluluğu önce Benelüks’ü, sonra da Fransa’yı, Batı Avrupa’yı, Orta Doğu ve Afrika’yı, Kuzey Amerika’yı, Asya Pasifiği ve Latin Amerika’yı kapsayacak şekilde genişledi. Hans Van Bylen, 2005’ten beri Yönetim Kurulunun güzellik ve bakım konusunda faaliyet gösteren Beauty Care iş biriminden sorumlu üyesi olarak görev yapıyor.

1961 yılında Berchem/Belçika’da doğan, Antwerp Üniversitesi’nden İşletme Lisans ve İşletme Yüksek Lisans dereceleriyle mezun olan Hans Van Bylen, evli ve üç çocuk babası.

 

İLGİLİ HABERLER