Havas Creative Group’ta yeni yapılanma

Havas Creative Group Türkiye, yeni yıla yeni yapılanmayla giriyor. Havas Group’un Türkiye’deki tüm yaratıcı ajansları, tek bir grup çatısı ve ortak bir üst yönetim altında toplanıyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birbirinden bağımsız olarak yönetilecek olan HAVAS Istanbul, Project House, Engage ve HAVAS Health ajanslarından oluşan yaratıcı grubun Türkiye’deki ülke stratejisini belirleyecek olan yönetim kurulunda Grup CEO görevini Serhat Akkılıç, Chief Growth Officer görevini Cüneyt Devrim, Chief Integration Officer görevini Ceren Çubukçu, Chief Creative Officer görevini ise Ergin Binyıldız üstlenecek. Yeni yönetimde Oldaş Pınar, tüm kreatif ajanslar için Ülke CFO’su olarak görevine devam edecek.

2017 yılında Project House’daki hisse satışının ardından yürüttüğü CEO’luk görevinden 2018 itibariyle HAVAS grubunun Türkiye’deki tüm kreatif ajanslarından sorumlu Grup CEO’luğuna getirilen Serhat Akkılıç, HAVAS bünyesindeki yaratıcı ajansların Türkiye sorumluluğu ile beraber yaratıcı grubun stratejik olarak genişlemesi için görev yapacak.

HAVAS’ın yaratıcı bölümünün Türkiye’deki stratejik operasyonlarının eşgüdüm ve global stratejilerle uyumlu yürütülmesi amacıyla yapılan bu yeniden yapılanmada en büyük değişim de HAVAS Istanbul’da oluyor. 2017’de ortakları ile beraber Project House’daki hisselerini satarak HAVAS grubunda üst düzey yönetime dahil olan Cüneyt Devrim’in CEO’luğunu üstleneceği HAVAS Istanbul, dönüşüm geçirerek çizgiüstü ve dijital başta olmak üzere tüm mecralarda çözüm sunan bir tam hizmet ajansı haline geliyor. Yaratıcı Gruptaki diğer ajanslar ise markalarına bugüne kadar olduğu gibi kendi odaklarını koruyarak hizmet vermeyi sürdürecekler.

Yeni yapılanmada tüm yaratıcı grup ajanslarından sorumlu Chief Creative Officer olan Ergin Binyıldız, bu göreviyle beraber HAVAS’ın Avrupa’daki yaratıcı konsey üyeliğini de yürütmeye devam edecek. Grup seviyesindeki entegrasyondan sorumlu olan Ceren Çubukçu ise sektördeki konvansiyonel ve dijital reklam deneyimini bir potada eriterek HAVAS bünyesindeki yaratıcı ajansların tüm müşterilerine disiplinlerarası hizmet vermesi için çalışacak.

Tüm dünyada izlenen global strateji ışığında Türkiye’de de dijital-kreatif-medya birlikteliğini ve entegre operasyonlarını büyütmek hedefi ile hareket edecek HAVAS Creative Group yönetimi, yeni yılda da kardeş şirketi olan Havas Medya ile olan verimli işbirliğini ilerleterek devam ettirecek.

İLGİLİ HABERLER