Harvard Business School’dan dünyanın her yerinde eğitim imkanı

Amerika’nın seçkin eğitim kurumlarından Harvard Business School, yeni eğitim metodu ile sınıf ortamını dünyanın her yerinden ulaşılabilir online bir platforma taşıdı.

Amerika’nın seçkin eğitim kurumlarından Harvard Business School, yeni eğitim metodu ile sınıf ortamını dünyanın her yerinden ulaşılabilir online bir platforma taşıdı. Dünyanın önde gelen uluslararası liderlik danışmanlığı şirketlerinden Spencer Stuart’ın işbirliğiyle, “HBX – Geleceği İnşa Etmek” konulu bir söyleşiyle programı tanıtmak için İstanbul’da şirket yöneticilerini bir araya getirdi.

11 Aralık İstanbul – Harvard Business School, vaka çalışması metodunu sınıf ortamından online ortama taşıdı. Harvard Business School Dekanı Nitin Nohria, okulun geliştirdiği HBX eğitim sisteminin “ Dünyada Fark Yaratan Liderler Yetiştirmek” misyonunu bir adım ileriye taşıyacağını vurguluyor. HBX bünyesinde HBX Live platformunun yanı sıra HBX CORe ve Courses olmak üzere 2 farklı program bulunuyor.

HBX CORe (Credential of Readiness) ile yönetim ve iş dünyasına ait temel konuları farklı bir perspektif ile öğrenmek isteyen ya da kariyerlerinde hızla ilerlemek isteyen lisans öğrencileri ve yeni mezunlar, İş Analitiği (Business Analytics), Yöneticiler için Ekonomi (Economics for Managers) ve Finansal Muhasebe (Financial Accounting) derslerinden oluşan üç derslik programı alabilecekler. HBX CORe, program başlangıç tarihine bağlı olarak 8 ila 18 hafta sürüyor. Online programlarda tamamlanma oranları oldukça düşükken HBX CORe’da tamamlanma oranı ise  yüzde 85.

HBX ayrıca, inovasyon konusunda dünyanın önde gelen düşünürü Clayton Christensen’in geliştirdiği Yıkıcı İnovasyon dersini de sunuyor. Disruptive Strategy şirket stratejilerini tasarlama ve uygulamadan sorumlu üst düzey yöneticilerin katılabildiği beş modüllük bir program. Aynı zamanda HBS profesörleri, HBX için yeni dersler yaratmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

 

 

İLGİLİ HABERLER