Haftanın öne çıkan atamaları

PwC Türkiye’de 6 Yeni Şirket Ortağı

PwC Türkiye, büyümesini  sürdürüyor. Yeni atamalar çerçevesinde Aslı Şen Söylemez Danışmanlık Hizmetleri, Erhan Poyrazoğlu, Namık Barış Doğan, Orhan Öztürk, Serdar İnanç Denetim Hizmetleri ve Ece Yavuz Vergi Hizmetleri alanlarında ortaklığa kabul edildiler. PwC’nin küresel düzeyde uyguladığı kriterler çerçevesinde başarı göstererek PwC Türkiye ortaklığa kabul edilen 6 üst düzey yönetici, uzun yıllara dayanan deneyimleri ve bilgi birikimleriyle Türk iş dünyasında fark yaratacak işlere imza atmaya ve değer yaratmaya devam edecekler.

Aslı Şen Söylemez

2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Aslı Şen Söylemez, aynı yıl PwC Bağımsız Denetim Hizmetleri bölümünde çalışmaya başladı. 2005 yılında PwC Danışmanlık Hizmetleri bölümüne geçen Söylemez, finansal özel inceleme ve diğer satın alma ve birleşme hizmetleri konularında yerli ve yabancı şirketler ile özel sermaye fonlarına danışmanlık hizmetleri vermektedir.  Danışmanlık Hizmetleri bölümündeki kariyeri esnasında 200’den fazla satınalma işleminde görev almıştır. Ağırlıklı olarak; sağlık, ilaç, sanayi üretimi ve perakende sektörlerinde tecrübesi olan Söylemez, SMMM unvanına sahiptir. Aynı zamanda PwC Danışmanlık Hizmetleri bölümü Sağlık, İlaç ve Yaşam Bilimleri Sektörü Lideridir.

Ece Yavuz
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Ece Yavuz, 2003’te PwC Türkiye Muhasebe ve Mali İşler Yönetim Hizmetleri Bölümüne katıldı. Yavuz, çok uluslu şirketlerin muhasebe, beyanname, raporlama ve ertelenmiş vergi süreçlerinde uzmanlaştı. Yavuz, aynı zamanda Ortak Hizmet Merkezi muhasebe ve vergi süreçlerinde tecrübe sahibidir. Kısa dönem PwC Hollanda ofisinde çalışan Yavuz, SMMM unvanına ve SPK Bağımsız Denetim lisansına sahiptir.

Erhan Poyrazoğlu
2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Erhan Poyrazoğlu aynı yıl PwC Türkiye Bağımsız Denetim Hizmetleri bölümünde profesyonel kariyerine başladı. 2010 yılında PwC’nin uluslararası değişim programı kapsamında denetim müdürü olarak PwC Rusya’ya katılan Poyrazoğlu, o tarihten bu yana başta Türk şirketleri olmak üzere, çok uluslu şirketlerin denetimlerinde çeşitli seviyelerde görev almaktadır. Halen PwC Rusya bünyesinde Türkiye Masası’nı temsil eden Poyrazoğlu, ağırlıklı olarak perakende ve hızlı tüketim malları ve endüstriyel üretim sektörlerinde uzmanlaşmış olup, SMMM unvanına ve ACCA ruhsatına sahiptir.

Namık Barış Doğan
2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans bölümünden mezun olan Namık Barış Doğan, 2005’te PwC Türkiye Bağımsız Denetim Hizmetleri bölümüne katıldı. 2010 yılında PwC Türkiye Shared Service Center birimini kurduktan sonra, 2019 yılından itibaren yurt dışına hizmet ihrac eden bir birime dönüştürmüştür. Doğan; aynı zamanda PwC Türkiye’nin Dijital Dönüşüm sorumluluğunu yürütmektedir. Ağırlıklı olarak otomotiv sektöründe uzmanlaşan Doğan, SMMM ve Bağımsız Denetçi unvanlarına sahiptir.

Orhan Öztürk

2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olan Orhan Öztürk aynı yıl PwC Türkiye Bağımsız Denetim Hizmetleri bölümüne katıldı. PwC Türkiye Inovasyon Ofisi’nde de görev alan Öztürk; ağırlıklı olarak telekomünikasyon, teknoloji, medya ve e-ticaret sektörlerinde uzmanlaşmıştır. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları, Sarbanes-Oxley ve Sermaye Piyasası Mevzuatı denetimlerinde tecrübe sahibi olan Öztürk, SMMM ve CIA unvanlarına sahiptir.

Serdar İnanç
2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Serdar İnanç, aynı yıl PwC Türkiye Bağımsız Denetim Hizmetleri bölümüne katıldı. Finansal Raporlama ve Muhasebe Danışmanlığı Hizmetleri Ekibi’nde de görev alan İnanç; aynı zamanda üniversitelerde finansal raporlama ve denetim üzerine dersler vermektedir. Ağırlıklı olarak, endüstriyel üretim, perakende ve tüketici ürünleri, enerji ve doğal kaynaklar sektörlerinde uzmanlaşan İnanç, SMMM unvanına sahiptir.

 Gürsoy Grup’ta üst düzey atama

2017 yılında Gürsoy Grup bünyesine Kiralama Direktörü olarak katılan Miraç Baz, Gürsoy Proje Geliştirme A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı.

Türkiye’nin önde gelen perakende firmalarında 15 yıl süresince farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra büyük ölçekli alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, kiralanması ve yönetimi alanlarında faaliyet gösteren ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. bünyesinde çalışmaya başladı. 6 yıl boyunca aynı kurumda bu kapsamda başarılı çalışmalara imza atan Miraç Baz, 2017 yılı itibariyle Gürsoy Grup bünyesine katıldı. Miraç Baz, grupta yer alan İsfanbul Alışveriş Caddeleri ve Venezia Mega Outlet’in Kiralama Direktörlüğü görevini yerine getirdiği 4 yıl boyunca yeni sektörel iş geliştirme modellerinin oluşmasına katkı sağladı.

İbrahim Etem – Menarini’den Avrupa’ya Transfer

İbrahim Etem – Menarini’de 2017 yılından bu yana Pazarlama Müdürü olarak çalışan Alper Toprak, Menarini İlaç’ın Genel Merkezi İtalya’ya transfer olarak Terapötik Alan Müdürü görevini sürdürecek. Alper Toprak, yeni görevlendirmeyle birlikte yöneticiliğini üstleneceği terapötik alanın operasyonel yönetiminden sorumlu olacak.

İlaç endüstrisindeki kariyerine 2005 yılında ürün tanıtım temsilcisi olarak başlayan Alper Toprak’ın 2008 yılı itibariyle ürün müdürlüğü kariyeri başladı. İbrahim Etem – Menarini ailesine 2012 yılında ürün müdürü olarak katılan, 2017 yılı itibariyle de pazarlama müdürlüğüne atanan Alper Toprak, bu süreçte Yeditepe Üniversitesi’ndeki MBA programını başarıyla tamamladı.

Experian’dan global üst düzey atama

Hâlihazırda Türkiye, Ortadoğu ve Balkanlar Operasyon Grubu Lideri olan Rıdvan Gülşen artık Merkez Avrupa, Doğu Avrupa ve Fransa liderliğini de üstlenecek. 14 yılı aşkın süredir Experian Türkiye’de çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yapan Rıdvan Gülşen 2018’den beri Experian Türkiye ve Orta Doğu Operasyon Grubu Ülke Lideri görevini yönetiyordu.

Kariyerine Infonet’te başlayan Rıdvan Gülşen, 2008 yılından beri Experian Türkiye’de çeşitli yönetici pozisyonlarında görev alıyor. Gülşen, 2008-2018 tarihleri arasında Ürün Danışmanlığı, 2018’den bu yana Experian Türkiye, Balkanlar ve Orta Doğu Operasyon Lideri görevini üstleniyordu. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gülşen, yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nde tamamladı.

Gensenta Üretim Direktörü Ercan Kıvanç oldu

Gensenta Üretim Direktörü görevine üretim alanında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip olan Ercan Kıvanç getirildi. Kıvanç, 26 Ekim 2020 tarihinde yeni görevine başladı.

İlaç sektöründe Abdi İbrahim, Roche, DSM ve Bayer İlaç’ta çalışmış olan Ercan Kıvanç, Gensenta’ya Üretim Direktörü olarak katıldı. 26 Ekim’de yeni görevine başlayan Kıvanç, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Son olarak Novartis İlaç Teknik Operasyonlarda 2016-2017 yıllarında Üretim Müdürü, 2017-2019 yıllarında Fabrika Direktörü, 2019-2020 yıllarında Teknik Operasyonlar Katı Formlar Operasyonel Mükemmeliyet Direktörü olarak görev yapmıştır. Kıvanç, yeni görevinde Gensenta Yenibosna Üretim Operasyonlarından sorumlu olacak.

İLGİLİ HABERLER