Haftanın öne çıkan atamaları

Menarini İlaç’ın Ortadoğu ve Afrika Operasyonları Türkiye’ye Emanet

İbrahim Etem – Menarini’de 2014 yılından bu yana Genel Müdürlük görevini üstlenen Uğur Bingöl, 1 Eylül itibariyle Türkiye’nin yanında Menarini Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin de Genel Müdürü olarak görev yapacak. İtalya’nın en büyük ilaç firması Menarini, gerçekleştirdiği yeni yapılanma ile üç kıtada 36 ülkenin sorumluluğunu Türkiye’ye verdi.

1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Uğur Bingöl, yüksek lisans (MBA) eğitimini ise Koç Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini tamamladıktan hemen sonra iş hayatına atılan Bingöl; ithalat, ihracat ve ticaret alanlarında 2 seneye yakın görev yaptı. 1989 yılında ilaç sektörüne MSD firmasında Grup Ürün Müdürü olarak adım atan Bingöl, devamında ise aynı firmada Ticari ve Dış İlişkiler Müdürlüğü’nden, Bölüm Direktörlüğü’ne kadar birçok farklı iş ve tedavi alanlarında 25 yıl boyunca üst düzey yönetici olarak görev aldı. Bingöl, 2014 yılı itibariyle ise Menarini Türkiye operasyonlarına Genel Müdür olarak katıldı. Halen bu görevine devam eden Uğur Bingöl aynı zamanda AIFD – Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği ve KIPLAS – Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulları üyesi.

Çiğdem Sarıyıldız, Bayer İlaç Türkiye ve İran Ülke Ruhsatlandırma Müdürü olarak atandı

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünde tamamlayan Sarıyıldız; Üretim, Araştırma-Geliştirme, Ruhsatlandırma, Pazara Erişim alanlarında farklı rollerde görev aldı. İlaç sektöründe ruhsatlandırma alanında 15 yıllık deneyime sahip olan Sarıyıldız, yeni görevinde Bayer İlaç Türkiye ve İran ülke portföylerinin ruhsatlandırma faaliyetlerinden sorumlu olacak.

 

 

Mehmet Cantekin, SiPay Yönetim Kurulu’nda

Elektronik para ve ödeme sistemleri alanında hem şirketlere hem de son kullanıcılara çözümler sunan SiPay, yönetim kadrosunu güçlendiriyor. Bankacılık ve finans sektörünün deneyimli isimlerinden Mehmet Cantekin, Türkiye’nin yenilikçi fintech şirketi SiPay’in yönetim kuruluna atandı.

Bankacılık-finans ve ödeme sistemleri alanında 28 yıllık deneyimine sahip olan Mehmet Cantekin, profesyonel kariyerine 1992 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) başladı. Kurumda başarıyla geçen 13 yılın ardından 2006 yılında BDDK Denetim Dairesi Başkanlığı’na atandı. 2007-2014 yılları arasında Vakıfbank’ta genel müdür yardımcılığı görevini üstlenen Cantekin daha sonra sırasıyla; Turkcell Grup’ta İç Denetim Direktörü (2014-2016), Turkcell Finansman A.Ş.’de Genel Müdür (2016-2018) ve Turkpara Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu’nda (2019-2020) Yönetim Kurulu Üyesi olarak uzun yıllar yöneticilik yaptı. Cantekin başarılarla dolu kariyerinde; fintech ve ödeme sistemleri, iç sistemler, kredi tahsis, organizasyon ve strateji yönetimi, denetim ve risk yönetimi gibi alanlarda pek çok önemli çalışmaya imza attı.

Aydem Enerji İnsan Kaynakları’na yeni Grup Direktörü 

Aydem Enerji, yönetim kadrosunu Fatih İslamoğlu ile güçlendirdi. Eylül ayı itibarıyla İnsan Kaynakları Grup Direktörü olarak holding çatısı altında çalışmalarına başlayan İslamoğlu, tüm kurumsal insan kaynakları süreçlerinden sorumlu olacak.

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü mezunu olan İslamoğlu, kariyerine Service Group A.Ş.’de İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak başladı. Daha sonra Yıldız Holding bünyesinde 14 yıl boyunca farklı bölümlerin insan kaynakları alanında çalışmalarını sürdüren Fatih İslamoğlu, son olarak yine aynı holding bünyesindeki pladis Türkiye organizasyonunda Satış Şirketleri ve Merkezi Fonksiyonlardan sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapıyordu.

Türk Telekom’un yeni Kurumsal İletişim Direktörü Funda Öge oldu

Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Funda Öge atandı. Öge, Türk Telekom’un medya ilişkileri, dijital iletişim, sosyal medya, kurumsal sosyal sorumluluk, etkinlik ve sponsorluk süreçlerinden sorumlu olacak.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Funda Öge, iş hayatına aynı yıl Türkiye’nin ilk tüketici finansmanı şirketi Koç Finansman A.Ş.’de başladı. Kartlı ödeme sistemleri, pazarlama iletişimi, proje geliştirme ve uygulama, reklam ve müşteri kazandırma konularında çeşitli pozisyonlar üstlendi. Ardından kuruluş aşaması dahil olmak üzere 2005 yılından bu yana görev aldığı, Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’de çalışmaya başladı. Müzenin kurulmasıyla birlikte iç ve dış tüm etkinlik programlarından, özel kurumsal projelerden ve etkinlik stratejisinin belirlenerek uygulanmasından sorumlu oldu. Müzenin iş geliştirme, kaynak yaratma, tanıtım, sponsorluk, satış, pazarlama, konvansiyonel ve dijital tanıtımına ilişkin pek çok alanında görevler üstlenen Öge, 2013 yılından bu yana da Etkinlik ve Üyelik Direktörü olarak görev aldı.

MediaMarkt Türkiye ve İsveç Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Atay Uçtu, MediaMarkt Türkiye’de e-Ticareti de yönetecek

MediaMarkt’ın global vizyonu doğrultusunda Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü, e-Ticaret Direktörlüğü ile tek çatı altında birleştirirken MediaMarkt Türkiye’de gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla ve bir süredir MediaMarkt İsveç’in de Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörlüğünü üstlenen Çağanur Atay Uçtu’ya bu düzenlemeyle yeni bir görev daha verildi. Atay Uçtu bundan böyle MediaMarkt Türkiye Pazarlama, Kurumsal İletişim ve e-Ticaret Operasyonlarından Sorumlu İcra Komitesi Üyesi olarak görev alacak. Çağanur Atay Uçtu aynı zamanda MediaMarkt İsveç Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü görevini de sürdürecek.

 

İLGİLİ HABERLER