Hafta sonu hangi filme gidelim?

Aksiyon filmi seviyorsanız Marvel ve DC Comics’i mutlaka biliyorsunuzdur… İlk zamanlar Superman, Spiderman, Batman derken Xmen, Avengers gibi toplu kahramanları izlemeye başladık. Şimdi bu yeni katmana bir de kötü kahramanlar eklenmeye başladı. Suicide Squad tam da bu bakış açısının bir filmi. Bu tarafından bakıldığında oldukça zeki bir yaklaşımı var.

Bir de çizgi roman severlerin yaş grubunu yakalayıp o gruba uygun film müzikleri ile süslemişler. Oluşturulan soundtrack gerçekten çok başarılı bir playlist. Çok beğendiğim 8 parçayı burada bir araya getirdim.

Tabii hemen heyecanlanıp sakın itunes’dan soundtrack’ini almayın, onların seçimleri biraz daha farklı olmuş.

Spotify ise Suicide Squad için oldukça etkileyici bir kampanya yapmış. Seçtiğiniz şarkılardan hangi suicide squad karakteri olduğunuzu söylüyor. Tabii bu tip quizlere bakınca Buzz feed’i de görmemek imkansız.

IMDB notu 6.8 ancak zaten son xmen’in notu da 7.3.. Konuya ve senaryo öyle çok da derin değil.

Oyuncu kadrosuna gelince yeni neslin çok sevdiği bir isim Jared Leto var. Joker’i oynuyor. Bence hiç fena olmamış. Bizim jenerasyonun Fresh Prince olarak bildiği ve gözümüzde hep o küçük şaşkın tavrı ile kalan Will Smith yine çok güzel bir rol kapmış. Deathshot’ı oynuyor.

Son dönemde oldukça dikkat çeken ve benim en beğendiğim Tarzan versiyonlarından biri olan Orman Kitabı’nın biraz devşirilmiş versiyonu Tarzan efsanesi filminde Jane’i oynayan Margot Robbie  Suicide Squad’ın en can alıcı rolü olan ve hepimizin hayranlıkla seyrettiği Harley Quinn rolünü başarıyla oynuyor.Bence biraz eğlenceli grafik ve güzel müzik isterseniz bu filmi görmekte büyük fayda var. — Atıf Ünaldı

MV5BY2RjYzUzN2EtMTU3OC00ZDE4LWEyMzMtMTgzZmQ3ZjRjN2YxXkEyXkFqcGdeQXVyNjUwNzk3NDc@._V1_

 

İLGİLİ HABERLER