GÜBRETAŞ Basın Fotoğraf Yarışması başladı

GÜBRETAŞ, geçen yıl hayata geçirdiği Bu Toprağın Renkleri Basın Fotoğraf Yarışması’nın ikincisini yeni bir temayla başlattı. Yerel ve ulusal basında görev yapan tüm medya mensuplarına açık olan ve ana teması “Tarımda Kadın” olan yarışmaya başvurular geçen yıl olduğu gibi sadece internet üzerinden yapılabilecek. Toplam 13 bin TL’lik para ödülü verilecek olan yarışmaya başvurular 30 Nisan 2014 tarihine kadar devam edecek. Birincilik ödülü olarak 5.000 TL, ikinciye 3.000 TL ve üçüncüye 1.750TL’lik para ödülünün konulduğu yarışmada 3 kişiye Mansiyon, bir de Jüri Özel Ödülü verilecek.

Jüri, basın fotoğrafçılığında tecrübeli isimlerden oluşuyor
Yarışmanın jürisinde de özellikle basın fotoğrafçılığı konusunda tecrübeli isimler bulunuyor. Coşkun Aral, Rıza Özel, Mehmet Demirci, Galip Ataman, Selahattin Sevi, Halit Ömer Camcı, Nihal Gündüz ve Ferhat Şenel’den oluşan yarışma jürisi, sonuçları 5–9 Mayıs 2014 tarihleri arasında değerlendirecek.

Sonuçları 14 Mayıs 2014’teki Dünya Çiftçiler Günü’nde açıklanacak yarışmadan seçilen fotoğraflardan oluşan serginin, çeşitli illerde açılması planlanıyor.

İLGİLİ HABERLER