Grazia, dergi kapağında modeller yerine sağlık çalışanlarına yer verdi

Grazia dergisi “İlk Saflardan” (From the Frontline) sayısı kapağında koronavirüs salgınına karşı çalışan doktorlara ve hemşirelere yer verdi.

Dünya salgınla karşı karşıyayken salgına karşı savaşın ilk saflarında sağlık çalışanları yer alıyor. İngiltere’nin en popüler dergilerinden Grazia son sayısını insanları hayatta tutmak için canla başla çalışan National Health Service (NHS) doktorlarına, hemşirelerine ve medikal uzmanlarına adadı.

Bauer-Media’nın sahibi olduğu haftalık dergi ünlü isimlerin ve modellerin yer aldığı alışılmış kapağında bu sefer 4 kadın sağlık profesyoneline yer verdi. Dergi 4 sağlık profesyoneline de eşit yansımayı vermek adına 4 farklı versiyonda basıldı. Bu sağlık profesyonelleri; 35 yaşındaki anestezist ve yoğun bakım doktoru Dr. Janitha Gowribalan, acil doktoru Dr. Rosena Allin-Khan, 27 yaşındaki paramedic Sarah Blanchard ve 29 yaşındaki üst düzey acil hemşiresi Richenda Browne’du. Grazia açıklamasında bu eşi benzeri görülmemiş fotoğrafların NHS otoparklarında dakikalar içinde, sosyal mesafe kuralları dahilinde çekildiğini belirtti.

Grazia editörü Hattie Brett derginin bu sayısının hayatlarını her gün tehlikeye atan sağlık çalışanlarına adandığını belirterek, “Geçtiğimiz birkaç haftada şüphesiz ki ortaya çıkan birçok kahramanımız var; kargocular, süpermarket çalışanları, öğretmenler… Ancak virüsü kapma riski en çok olanlar NHS çalışanları. COVID-19’un fiziksel ve duygusal ağırlığına karşı savaşı durmaksızın sürdürüp hepimize yardımcı oluyorlar. Onlara paha biçilemez bir minnet borcumuz var. Grazia’nın bu sayısı bizim NHS’e teşekkür etme ve NHS çalışanlarının da halkımıza net bir mesaj yollamasına olanak sağlama çabamızın hayat bulması” dedi.

 

İLGİLİ HABERLER