Geleceğin iletişimcileri güvenilir gıda için yarışıyor

T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde lisans yapan öğrencilere yönelik “Geleceğin İletişimcileri Yarışıyor” yarışmasını düzenliyor. Televizyon spotu, radyo spotu, internet ve sosyal medya uygulamaları, açık hava reklamı ve halkla ilişkiler kampanyası olmak üzere beş kategoride gerçekleştirilen yarışmayla güvenilir gıdaya dair toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Son başvuru tarihi 31 Mayıs Cuma Günü olan yarışma; Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Arı Ürünleri İle Sağlıklı Yaşam Platformu Derneği (BALDER), Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED), Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği (SÜTBİR)’in desteği ve NTV Yeşil Ekran’ın medya sponsorluğunda hayata geçiriliyor.
Yarışma jürisinde; iletişim danışmanı Ali Saydam, Medina Turgul DDB Kurucusu Jeffi Medina, kampanya ve reklam direktörü Sadık Ekinci, reklam yazarı Gökhan Akça, yönetmen Nihat Seven, Bersay İletişim Enstitüsü Eğitimler Koordinatörü Prof. Dr. Ali Murat Vural, iletişim danışmanı Bircan Usallı Silan ve Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol yer alıyor.

Yarışmanın ödülleri, 26 Haziran 2013 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bakanlık temsilcileri, sponsor firma temsilcileri, akademisyenler, medya mensupları ve Türk Sinemasının ‘Sultan’ı Türkan Şoray’ın katılacağı törenle verilecek.

Türkiye genelindeki üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinin ilgili bölümlerinde lisans eğitimi alan öğrencilerin katılımına açık yarışma sonunda toplam 66 bin TL tutarında ödül verilecek. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgiye Tarim.gov.tr ve Geleceginiletisimcileri.com adreslerinden ulaşılabiliniyor.

İLGİLİ HABERLER