Galatasaray ile Perform arasında sponsorluk anlaşması imzalandı

 

Galatasaray Spor Kulübü, Perform ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Opta verilerinin hem takım hem de taraftar bazında kullanımını da içeren anlaşma, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Anlaşma ayrıca, Galatasaray’ı tıpkı Bayern Münih gibi, tüm dünyanın takip ettiği futbol sitesi Goal’ün içerik ortağı yapıyor.

Galatasaray ve Perform’un ortak vizyonunu yansıtan 3,5 yıllık anlaşma, alanında ilk olma özelliğini taşıyor.

29 Ocak Cuma günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nda düzenlenen basın toplantısı ve imza törenine Galatasaray Spor Kulübü adına Genel Sekreter ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer, Perform’u temsilen ise Türkiye ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Emre Uğurlu katıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer, yaptığı konuşmada, “Galatasaray, Türkiye’de ilk’lerin ve en’lerin kulübü. Geçmişte pek çok spor branşını ülkemize getirip yaygınlaşmasını sağlamış bir camia Galatasaray camiası. Hem ulusal hem de uluslararası alanda elde ettiği başarılarla rol model olma unvanını yıldan yıla perçinlemiş bir kulüp. Bu durum sadece saha içi başarılarla da sınırlı değil. Kulüp olarak saha dışında da küreselleşmenin gereği olan adımları atarak Türk sporu adına örnek oluşturuyoruz. Bugün alanında dünyanın en büyüğü olan Perform ile imzalayacağımız dijital içerik sponsorluk anlaşması bunun somut bir örneği.

Bu anlaşma Galatasaray’a ne getirecek, nasıl bir katkı sağlayacak?

Öncelikle scouting ekibimizin sonsuz bir bilgi havuzuna erişimini sağlayacak. Ayrıca en sağlıklı maç ve teknik analiz raporlarını en hızlı şekilde almalarına, detaylı araştırma yapabilmelerine imkân verecek. Taraftarımız bu anlaşmayla beraber kulübümüzün resmi Twitter, Facebook ve benzeri sosyal medya hesaplarından, Galatasaray Dergisi’nden daha kapsamlı bir içerik alacak. GSTV’nin yayınları çeşitlenecek, belli başlı Avrupa liglerinin maç özetleri, farklı sporlara ait haber ve görüntüler ekrana taşınacak. Günümüz yayıncılık anlayışında en çok kullanılan slogan ‘İçerik her şeydir’ cümlesidir. Biz Perform ile imzalayacağımız anlaşmayla bunu bir slogan olmaktan çıkarıp Galatasaray adına gerçeğe dönüştürüyoruz.

Bu anlaşmanın bir diğer ve çok önemli ayağı da, Perform’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren dünyanın en büyük futbol sitesi Goal.com aracılığıyla, Galatasaray’a ait haber, görüntü ve güncel bilgilerin 18 farklı dilde tüm dünyaya yayılacak olması. Bu imza, Türkiye’nin en çok tanınan sportif markası Galatasaray’ı bu alanda bir adım daha ileriye taşıyacak. Dünya üzerinde kulübüyle en ilgili taraftar olma özelliğine sahip milyonlarca Galatasaraylının Perform’a katacaklarını ise sanırım kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Bunu yaşayarak görecekler. Anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER