G-20 Genç Liderler Zirvesi’nde Türkiye’yi Onur Tayşu temsil edecek

Fransa’da yapılacak G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne, Türkiye’yi temsilen Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu da davet edildi. Bu yıl zirveye 45 yaş altı 100 genç yönetici katılıyor.

Her yıl düzenlenen ve bu yıl 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilecek olan G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne Global Connection Genel Koordinatörü Onur Tayşu da davet edildi. Tayşu, Zirve’de Türkiye’yi temsil edecek.

G-20 Genç Liderler Zirvesi’ne, dünyanın en büyük 19 ekonomisi ile AB Komisyonu’ndan oluşan G-20 ülkelerini temsilen 45 yaş altı 100 genç yönetici katılacak. G-20 Uluslararası Komitesi ile eşgüdümlü olarak çalışan G-20 Genç Liderler Zirvesi 5 gün sürecek. Zirveye katılacak genç yöneticiler, bizzat G-20 Genç Liderler Derneği Danışma Kurulu tarafından seçiliyor.

8-12 Ekim tarihleri arasında ikinci kez düzenlenecek olan Türk-Rus Medya Forumu’nun liderliğini sürdürmeye devam edecek olan Tayşu, bu yılın mayıs ayında da 50 ülkeden önemli gazetecilerin katılımıyla, Uluslararası Medya Forumu’nun Türkiye’de gerçekleşmesini sağladı.

Fransa’nın Evian kentinde gerçekleştirilecek zirvenin bu yılki bölümlerinde ise Enerji Sektörü Komitesi, Gıda Güvenliği ve Beslenme Komitesi, Küresel Finans Sektörü Komitesi, İş Oluşturma ve Geliştirme Komitesi ile Değişim Komitesi oturumları yapılacak.

İLGİLİ HABERLER