Fransız peynir devi Bel Grup 150. Yılını kutladı

“Güldükçe yayılan mutluluk” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Fransız peynir devi 150. Yılı, Türkiye merkez ofisi ve fabrikada kutladı.

Bel Grup Türkiye’de gülen İnek (La Vache Qui rit), Karper ve Kiri markalarıyla yer alıyor.

Dr. Ebru Nurluoğlu Bel çalışanlarına özel verdiği Mutluluk Semineri’nde “ Mutluluk tıpkı gülümseme gibi bulaşıcı bir şeydir. Etrafınızda gülen insanlar oldukça siz de daha fazla gülmeye başlarsınız ve bu bulunduğunuz ortamı değiştirir. Mutlu çalışma ortamları için zemin hazırlar. Mutlu bir çalışma ortamı daha yüksek motivasyon ve başarı demektir” dedi.

Dr. Ebru Nurluoğlu verdiği seminerde kişilerin mutluluk kavramına bakışı ve bu bakışın biraz değişmesiyle hayatın, içimde bulunulan ortamların nasıl değişeceğini vurguladı. Öncelikle mutlu olmayı istemek ve bunun farkında olmak gerektiğini belirten Nurluoğlu “Mutlu olmaya niyet etmişseniz küçük tatsızlıklardan giderek daha etkilenmeye başlar; büyük olumsuzluklarda ise elinizdekilerin kıymetini bilip umutsuzluğa teslim olmazsınız.” dedi.

İnsanların mutluluk konusunda emek sarf etmeye spor yapmak kadar üşendiklerini söyleyen Dr. Ebru Nurluoğlu “Daha fazla mutlu olmak, ajandanıza mutluluk egzersizlerini koyup koymadığınıza bağlı. Yani mutluluk, mutluluk kaslarını geliştirmekle ilgili karar verme ve aksiyon almayla ilişkili bir durumdur.” diyerek mutlu olmak için bu kasları iyi geliştirmenin önemine değindi. Dr. Ebru Nurluoğlu konuşmasında mutluluğun yalın düşünce ve yalın bir yaşam tarzıyla daha kolay yakalanacağının ve bakış açısını olumluya çevirerek, kişinin kendisine mutlu olmayı hatırlatabileceğinin altını çizdi. Elinde mutlu olmak için pek çok şeyi tutan ancak bunların kıymetini bilmediği için kendini mutsuz sanan insanlar olduğuna dikkat çeken Nurluoğlu “yaşamınızı tamamen değiştiremeyebilirsiniz, ama parça parça iyileştirmek elinizde” diyerek daha mutlu olma yolunda ip uçlarını paylaştı.

Bel 150 yıl. kutlamaları çerçevesinde, çalışanların en içten gülümsemelerini çekerek #saycheese hastag’i ile gönderdiği her fotoğraf için, tüm dünyada çocukların daha sağlıklı beslenmesine çalışan Bel Vakfı’na özel bağışta bulunuldu.

 

İLGİLİ HABERLER