Fiat’ta 3 yeni atama

 

Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat markasının pazarlama yönetiminde nisan ayı itibariyle 3 yeni atama gerçekleştirildi. Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü’nün FCA bünyesinde EMEA Bölgesine Tipo Ailesi Ürün Pazarlama Direktörü olarak atanmasıyla binek oto ve ticari araçlardan sorumlu iki ayrı birim olarak faaliyet gösterecek olan Fiat Pazarlama ekibinde Otomobil Pazarlama Müdürlüğü’ne Berk Arı, Hafif Ticari Araç Pazarlama Müdürlüğü’ne de Hasan Erdoğan getirildi. Yeni yapılanmayla birlikte Pazarlama İletişimi Müdürlüğü’ne ise Melike Güleli atandı.

Berk Arı hakkında:

Binek oto ve ticari araçlardan sorumlu iki ayrı birim olarak faaliyet gösterecek olan Fiat Pazarlama Müdürlüğü’nde, Binek Oto Pazarlama Müdürlüğü’ne daha önce aynı birimde Ürün Pazarlama Yöneticisi olarak çalışan Berk Arı, Fiat Otomobil Pazarlama Müdürü olarak atandı. 2002 yılında Robert Kolej’den mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü tamamlayan Arı, 2007 yılında University of Warwick İşletme Mühendisliği bölümünden yüksek lisans diplomasını aldı. İş hayatına 2007 yılında Fiat İş Birimi’nde Ticari Planlama Uzmanı olarak başlayan Berk Arı, 2010-2012 yılları arasında Ürün Yönetmeni, 2012 yılından bu yana da Ürün Pazarlama Yöneticisi olarak görev almıştır. 1984 Bursa doğumlu Arı, İngilizce, Almanca ve İtalyanca biliyor.

Hasan Erdoğan hakkında:

Fiat Pazarlama’nın diğer birimi olan Hafif Ticari Araç Pazarlama Müdürlüğü’ne ise Satış Sonrası ve Yedek Parça Direktörlüğü’nde Satış Sonrası İş Geliştirme Müdürü olarak çalışan Hasan Erdoğan getirildi. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2004’te mezun olan Hasan Erdoğan, 2008’de Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği yüksek lisansı ve 2013’te Koç Üniversitesi’nden Executive MBA diploması aldı. 2006-2011 arasında Yedek Parca Lojistik Uzmanı ve 2011-2014 yıllarında Yedek Parça Satış Bölge Yöneticisi olarak görev yapan Hasan Erdoğan, 2014 yılından bu yana Satış Sonrası İş Geliştirme Müdürü pozisyonundaydı. 1981 Kocaeli doğumlu olan Hasan Erdoğan, İngilizce ve İtalyanca biliyor.

Melike Güleli hakkında:

Fiat Pazarlama Müdürlüğü bünyesindeki bir diğer atama ise Pazarlama İletişimi Müdürlüğüne gerçekleştirildi. Daha önce aynı birimde yönetici olarak çalışan Melike Güleli de 1 Nisan 2016 itibariyle Fiat İş Birimi Direktörlüğü’ne Pazarlama İletişimi Müdürü olarak atandı. Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olan Melike Güleli, 2004-2005 yıllarında Fiat Chrysler Automobiles – İtalya’da Lancia markasının Uluslararası Pazarlama Birimi’nde görev aldıktan sonra Türkiye’ye döndü.2010 – 2016 yılları arasında Fiat Pazarlama Müdürlüğü’nde Pazarlama İletişimi Yöneticisi olarak çalıştı. 1981 İstanbul doğumlu olan Melike Güleli İngilizce ve İtalyanca biliyor.

İLGİLİ HABERLER