FCB ve Artgroup güçlerini birleştirdi 

Dünyanın en büyük reklam holdinglerinden biri olan Interpublic Group of Companies (IPG) Network’ünde yer alan FCB İstanbul ve FCB İzmir, Türkiye’nin köklü ajanslarından Artgroup’la güçlerini birleştirerek, FCB ARTGROUP oldular.

FCB International’ın Başkanı Sébastien Desclée konu ile ilgili olarak “Artgroup lokal kimliğini koruyarak küresel alanda faaliyet göstermenin önemine inanıyor ki, bu da FCB’nin global felsefesine mükemmel şekilde uymakta. Pazardaki konumumuzu güçlendirmek için; iki ajansın olanaklarının, uzmanlıklarının ve aynı heyecanı paylaşmalarının yaratacağı sinerjinin, tüketiciler tarafından sevilen ve sektör tarafından takdir edilen işler yapmamızı sağlayacağına inandık. Artgroup’un 29 yıllık yerel tecrübesi, bizim küresel gücümüzle bütünleştiğinde hem iş ölçeği hem de yetenek anlamında FCB ARTGROUP’un Türkiye reklam pazarında fark yaratacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.   

FCB ARTGROUP’u mevcut Artgroup, FCB İstanbul ve FCB İzmir direktörleri ile birlikte Özgür Sağlam ve Fehmi Özkan Eş Başkanlar olarak birlikte yönetecekler. Fehmi Özkan ise “Küresel destek, stratejik bilgi ve yaratıcı potansiyel ile birleştiğinde, tüketici davranışlarını hedefler doğrultusunda değiştirebilen, Türk tüketicilerinin duygularını harekete geçirebilecek ve sektörümüz tarafından da takdir edilen başarılı işlere çok yakında imza atacağımıza inanıyoruz” derken, Özgür Sağlam da “Ajansı, şu andaki ve gelecekteki potansiyel markalarımızı büyütecek, sektörde gerçekleştirdiği işlerle ses getirecek yeteneklere yönelik bir çekim merkezi haline getirme konusunda oldukça kararlıyız’’ diye konuştu.      

 

İLGİLİ HABERLER