“Farkındalık Ödülleri” sahiplerini buldu

Dünya çapında 170 ülkede 190 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye temsilcisi olan TİDE’nin “Farkındalık Ödül Töreni”nde 5 ayrı kategoride 30 ödül sahiplerini buldu. Ödül töreninde “Kurumsal Farkındalık”, “Bireysel Farkındalık”, “Akademik Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık”, “TİDE Özel Ödülü”  ve TİDE Kurucusu / Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına verilen “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü” kategorilerinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendirildi.

Fark yaratanlar

“Kurumsal Farkındalık” ödülleri ‘Kalite Güvence’, ‘Sertifikasyon’, ‘Eğitim’ ve ‘Tanıtım Faaliyetleri’ olmak üzere dört alanda verildi. “Kurumsal Farkındalık – Kalite Güvence” ödülünü kazananlar CarrefourSA, Akçansa, Borsa İstanbul, Kredi Kayıt Bürosu ve ABank, “Kurumsal Farkındalık – Tanıtım Faaliyetleri” ödülünü kazananlar Kordsa, Sabancı Holding, Nobel İlaç, Deloitte Türkiye ve Gürallar Grubu, “Kurumsal Farkındalık – Sürekli Mesleki Gelişim” ödülünü kazananlar Eti Maden İşletmeleri, Coca Cola İçecek, İGDAŞ, BOTAŞ, EUAŞ, Vakıfbank, Türk Telekom ve T.C. Maliye Bakanlığı, “Kurumsal Farkındalık – Sertifikasyon” ödülünü kazananlar T.C. Dışişleri Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi oldu.

“Akademik Farkındalık” kategorisinde kurumsal ödülü Boğaziçi Üniversitesi kazanırken, bireysel ödülün sahibi Boğaziçi Ünivesitesi Araştırma Görevlisi Seda Erdoğan oldu. “Bireysel Farkındalık – Gönüllü Hizmetler” ödülüne ise Finansbank Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Usluer layık görüldü.

“Toplumsal Farkındalık – Sosyal Sorumluluk” kategorisinde kurumsal ödüller Kagider, Turmepa Deniz Temiz Derneği, Vehbi Koç Vakfı, Sabancı Vakfı/Fark Yaratanlar Programı ve Vodafone/Düşler Akademisi’ne verilirken, bireysel ödüllerin kazananları Prof. Dr. Aziz Sancar ve Ayşe Arman oldu. Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü” kategorisinde ise Jean Pierre Garitte farkındalık ödülüne layık görüldü. TİDE’nin insan kaynakları süreçleriyle ilgili sağladığı katkılardan dolayı Uluç Büyükbeşe’ye, CCSA sınavlarındaki dünya birinciliği nedeniyle Latif Cem Ösken’e, CIA sınavlarında aldıkları global dereceler nedeniyle Asım Kurt ve Fatma Koca’ya da başarı plaketi sunuldu.

 

İLGİLİ HABERLER