Facebook’ta mutlaka takip edilmesi gereken 19 illüstratör

 

Sosyal medya, birçok tasarımcı ve sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Honkiat.com, dijital sanattan geleneksel çizimlere, Facebook’ta çok beğenilen paylaşımlara imza atan 19 tasarımcı ve sanatçıyı derledi. İşte Facebook’ta takip edilmesi gereken 19 yaratıcı hesap…

David Mack

“Tipik komik” formatına meydan okuyan grafik roman KABUKI’nin yaratıcısı David Mack işlerini ve ilerleyişini paylaştığı Facebook’ta şu sıralar oldukça aktif. Favori sanat alanı ise suluboya ve mürekkep.

Zazac Namoo

Sung Ho Lee nam-ı diğer Zazac Namoo, göksel kreasyonlarını yaratmak için geniş bir yelpazede çalışan sıra dışı bir sanatçı.  Namoo, her bir sanat aşığı için tüm yaratım sürecini kaydediyor.

 Heather Rooney

Rooney’nin illüstrasyonları tam bir bomba! İlk görünüşte fotoğrafa benzeyen sanat çalışmalarında inanılmaz derecede ayrıntılı detaylar bulunur. Renkli kalem üzerinde ustalaşan Rooney, tıpkı Zazac Namoo gibi illüstrasyonlarındaki tüm kademeleri kaydediyor.

Len-Yan

Magdalena Pągowska’nın illüstrasyonları melankolik çizimlerle donatılmış yakışıklı bir erkeği resmediyor. Görünümü tamamlamak için Pągowska’nın renk yelpazesi, güzel narin dokunuşlarla parıltılı bir altına benziyor.  

Shilin

Shilin, dijital araçları kullanarak güzel detaylandırılmış illüstrasyonlara imza atıyor. Çalışmaları Japon çizgi filmlerini yahut fantastik bir romandan fırlamış gibi duran Shilin, inanılmaz ilham manzaraları sunuyor.

Kyrie

Güney Koreli bir illüstratör olan Kyrie, dikkat çekici birey illüstrasyonları yaratıyor. Çok canlı duran bu çalışmaları ilk bakışta fotoğraftan ayırmak oldukça zor.

Alexander Jansson

Sıradaki sanatçımız İsveç’ten. Jansson’ın işleri, inanılmaz hayal gücü ve fantastik temalarla, bir çocuğun rüyalarını anımsatıyor. Birçok detayla işlenen bu çalışmalara saatlerce bakılabilir…

Gabriel Picolo

Brezilyalı illüstratör Picolo, popülaritesini her gün yaptığı, takip etmesi oldukça zevkli illüstrasyonlarla kazandı. Sanatçı, şimdi diğer işlerin yanı sıra Icarus yorumları ve güneşten, buruk aşk hikayelerinden oluşan illüstrasyon serilerine sahip.

May Ann Licudine

Filipinler’den karışık medya sanatçısı Licudine’in işleri, bireyselliğini vurgulayan ilginç renk paletinde narin ve güzel genç bir kadını yansıtıyor. Değişik alanlarda yaptığı çalışmalarla Lucidine’i takip etmek her zaman çok ilginç.

Chiara Bautista

Bautista anlaşılmaz bir sanatçı. Kendisiyle veya ilham kaynaklarıyla ilgili pek bir bilgiye sahip olunmasa da resmettiği konulardaki inanılmaz ayrıntılarla tanınıyor. NSFW (Not Safe For Work) çalışmaları, bol miktarda yenilenen karakterler, iç içe geçmiş temalar ve her bir yeni parça, bir puzzle’ın bilinmeyen bölümlerine benziyor.

Jessica McCourt

McCourt’un çalışmaları, pek şahane sevimli hayvanları ve doğa temalarını yansıtıyor. Ormandan vahşi hayata, fantastik temalara, her şeyi onun çalışmalarında bulabilirsiniz. Aynı zamanda kağıt kesikleriyle de çalışan McCourt, onlara da birçok detay katıyor.

Asa Ishino

Ishino, sulu boyayla sevimli illüstrasyonlar yaratıyor. Ishino Disney’de olsa muhtemelen çocukların sevgilisi Audrey Kawasaki gibi bir tarzı olurdu.

Taggart Art Studio

Tom Taggart’ın heykelleri ürkütücü ve sevimli Cadılar Bayramı figürlerini anımsatan karikatürlere benzer. Ayrıca Taggart’ın bir Etsy mağazası var.

 Miharu Yokota

Yokota, geleneksel medyayı ustalıkla kullanan bir başka sanatçı. Çizimleri hava fırçası ve bilgisayar programıyla yaratılmış gibi dursa da, tamamen geleneksel çizim teknikleriyle çalışıyor.

Audrey Kawasaki

Çarpıcı illüstrasyonlarında uykulu gözlerle bakan fantastik bir kıza hayat verir. Hepsi aynı karakter olsa bunu söylemek zor olurdu ancak bu uykulu gözler kesinlikle şovun en çalışır teması.

James Jean

Birbirinden tamamen farklı saykodelik çalışmalar… Çok yoğun ve ayrıntılı bu çizimleri, en iyi “bireylerin zihninde oluşan anlık çerçeveler” olarak tanımlayabiliriz.

Noferin

Herkesin gününü biraz daha aydınlatacak sevimli illüstrasyonlara imza atıyor. Noferin’in sanat çalışmaları, sempatik bibloları da kapsıyor.

Jurikoi

Dijital tekniklerle oluşturulmuş sanat eserleri fazlasıyla çekici ve baş belası tiplemeler. Japon animeleri ve Doğu komedilerini kombinleyen Jurikoi, Facebook sayfasında birbirinden ilginç işler paylaşıyor.

Cyanparade

Nefis kesici renklerle,illüstrasyondan ilham alınmış çok güzel animeler yaratan Cyanparade’in işleri genelde çiçeklerle, turna kuşlarıyla donatılmış geleneksel Çin çizimlerinden izler taşır.

    

 

 

İLGİLİ HABERLER