Facebook online alışveriş desteğini mobil sürümlere uyguluyor

Facebook, “Sayfalar” hizmetinin mobil sürümüne online satış özelliği ekleyerek e-ticaret sitelerinin ürünlerini sanal vitrinde sergilemesini sağlıyor. Akıllı telefonla tablet kullanan mobil müşterilere yeni düğmelerle ulaşmasını sağlıyor. 

Temmuz ayından beri test edilen ve 8 Eylülde açıklanan yeni özellikler, kullanıcıların “satın al” düğmesine basarak doğrudan Facebook’tan alışveriş yapmasına imkan tanıyor ve bunun için Shopify kullanmak yeterli oluyor.

Facebook online alışverişe desteğini satıcıların Facebook Sayfası’na ekleyebileceği alışveriş sekmesiyle ivme kazandırıyor. Bu sekmeyle Shopify kullanan sitelerin Facebook kullanıcılarına doğrudan satış yapmasını sağlıyor. Aynı zamanda Ana Sayfa, Hizmetler, Fotoğraflar ve Alışveriş sekmeleri müşterinin şirket sayfasında online mağaza gibi dolaşmasını sağlıyor.

Facebook İşletme Müdürü Sheryl Sandberg, şirketin çeyrek sonuçlarının duyurulduğu Temmuz ayında bir açıklama yaparak ücretsiz sayfa işleten girişimleri ücretli reklamverenlere dönüştürmek için yeni yollar aradıklarını belirtti. Facebook gönderilerini daha çok kişiye ulaştırmak isteyen şirketlerden ücret alıyor.

İLGİLİ HABERLER