Facebook Blueprint Türkçe hizmet vermeye başladı

Sosyal medya ağı Facebook’un her seviyede ajans, reklam veren ve şirketin Facebook uygulama ve hizmet ailesinden faydalanarak iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği online eğitim programı Facebook Blueprint, artık Türkçe dilinde de hizmet veriyor. Facebook Blueprint’in dil çeşitliği artırılarak dünyanın dört bir yanındaki daha fazla insana işlerini büyütmeleri için gerekli olan araçları sunmayı ve onların pazarlama becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

Facebook Blueprint nedir?

Facebook Blueprint, Facebook ve Instagram’da reklam ve pazarlama ile ilgili genel bir eğitim ve sertifika programıdır. Bu program kapsamında; Blueprint Sertifikası, Blueprint e-Eğitim, Blueprint Live eğitimlerini sunan bu programda bugüne kadar 2015 yılından bu yana 150’den fazla ülkede, 1 milyon küçük işletmenin de dâhil olduğu 2 milyondan fazla kişi eğitim gördü. Blueprint hâlihazırda 13’den fazla dilde “Hedefleme,” “En İyi Yaratıcı Örnekler,” “Video” ve “Ölçümleme” gibi pek çok farklı pazarlama başlığında ücretsiz e-eğitim kursları sunuyor.

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, Blueprint’in Türkçe e-eğitim kursları ile ilgili duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Dünyanın her yerinde, her ölçekte şirketin işlerini büyütmelerine ve pazarlama becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olmaya verdiğimiz önemin bir parçası olarak Blueprint’i, Türkçe olarak sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Blueprint üzerinde yer alan 85’ten fazla e-eğitim kursuyla isteyen herkes, Facebook ürün ve hizmet ailesindeki pazarlama araçları konusunda bilgi sahibi olabiliyor. 6 milyondan fazla aktif reklam verenimizle birlikte her ölçekten kuruluşu, platformumuzda başarılı olmaları için güçlendirmek amacıyla yeni yollar geliştirmeye devam edeceğiz.”

İLGİLİ HABERLER