“Fa Sergisi” GaleriDeniz’de sanatseverlerle buluştu

DenizBank bünyesinde yer alan sergi mekanı GaleriDeniz, Prof. Dr. Fikret Akata’nın iki önemli sanat dalı olan müzik ve resmi aynı potada erittiği yağlıboya eserlerinden oluşan “Fa” adlı sergiyi sanatseverlerle buluşturdu. 

DenizBank, GaleriDeniz’de gerçekleştirilen Fa Sergisi açılışında sanatseverleri konuk etti. GaleriDeniz’de yeni yılın ilk etkinliği olan “Fa” sergisi için iş, kültür – sanat ve medya dünyasından pek çok ismin katıldığı davetle, Prof. Dr. Fikret Akata’nın resim ve müziği kendine has armoni ile buluşturan kişisel sergisindeki yağlıboya tablolar katılımcıların beğenisine sunuldu. Sergi 9 – 31 Ocak tarihleri arasında gezilebilecek.

“Sanatı toplumla buluşturan projelere desteğimiz sürecek

Sergi açılışında konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş “2017 yılında açılışını yaptığımız GaleriDeniz çatısı altında önemli sergilere ev sahipliği yapıyoruz. Yeni yılın ilk etkinliğinde de gelişime açık, içinde bulunduğu toplumun geleceği için sorumluluk alan ve her zaman çalışmaya gönüllü olan; ilham veren bir isim Prof. Dr. Fikret Akata’nın ‘FA’ sergisini sanatseverlerle buluşturuyoruz. Kendisine böylesine kıymetli bir inisiyatif alarak profesyonel mesleğindeki tutkusunu kültür sanat alanına taşıması vesilesiyle teşekkürlerimi sunuyorum. Bir bankadan daha fazlası olma anlayışıyla sanatı topluma yakınlaştıran projelere desteğimize var gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER