Epica’da “Creative Leaders Tribute” ödülü Piyush Pandey’e verilecek

Epica’nın yaratıcılığa katkıyı ödüllendirdiği ödülü bu yıl Ogilvy’nin CCO’su Piyush Pandey’e veriliyor.

The Epica Awards’ın bu yılın “Creative Leaders Tribute” ödülü efsanevi Hintli kreatif, Ogilvy Hindistan ve Ogilvy’nin dünya çağındaki CCO’su Piyush Pandey’e verilecek.

Pandey ödülünü 21 Kasım akşamı Amsterdam’daki Royal Tropical Institute’ta (KIT) gerçekleştirilecek Epica Awards ödül töreninde alacak. Bu ödül bütün kariyeri boyunca yaratıcılığı destekleyen ve öne çıkaran isimlere takdim ediliyor.

Ogilvy’nin web sitesinde Pandey’e dair şunlar söylendi: “Hindistan reklam sektörünün en saygın figürlerinden biri olan Pandey şüphesiz ki David Ogilvy’nin sahip olduğu bütün önemli özelliklere sahip. Büyük fikirlere ve onları müşterilerine doğru şekilde ulaştırmaya tutkuyla bağlı, dünyanın iyiliğini öncelik haline getirmiş, olağanüstü bir lider.”

Hindistan’da Cadbury, Fevicol ve Asian Paints’in de aralarında bulunduğu ikonik işleriyle biliniyor. Hindistan’ın kültürünün vazgeçilmez ögeleri haline gelen şarkılar ve sloganlar yazdı. Ogilvy Hindistan onun görev süresinde çocuk felcini durdurmak üzere çalıştı. Ogilvy’e 1982’de bir hesap müdürü olarak katıldıysa da potansiyeli fark edilir edilmez kreatif departmana atandı.

Pandey bu ödül hakkında; “Bu cömert ödüle layık görülmekten onur duydum. Bütün müşterilerime ve iş arkadaşlarıma işlerimi hakkıyla sunmamda bana fırsat ve her türlü yardımı sağladıkları için teşekkür ederim.”

Ödül töreninin sunucusu ve Epica’nın direktörü Mark Tungate, “Bu ödülü Piyush Pandey’e takdim etmekten onur duyacağım. Kariyerinin başından beri reklam profesyonellerinin hayranlık duyduğu ve tüketicilerin bayıldığı sıcak, insancıl, hayalperest ve bütün bu özellikleri sayesinde efektif olan işler yarattı.”

İLGİLİ HABERLER