Epica Awards’ın başvuru tarihleri uzatıldı!

Jürisi gazetecilerden oluşan köklü yaratıcılık festivali Epica Awards, son başvuru tarihini öteledi. Başvuru süreci 15 Ekim’e kadar uzayan festivalin sonuçlarıysa 17 Aralık’ta gerçekleştirilecek online törenle açıklanacak.

Pandeminin vurduğu başlıca sektörler arasında seyahat, ulaşım ve elbette etkinlikler yer alıyor. Bütçelerine tutunmak isteyen markalar iletişim çalışmalarına, pazarlama projelerine ve yaratıcılık festivallerine yatırım yapmamayı tercih ediyor. Bu içgörüden hareketle, kreatiflere süreci tartmalarına fırsat tanımanın yanı sıra, COVID-19 ile ilgili reklamlara özel bir kategorinin de yer verilmesine imkan vermek üzere başvuru sürecini uzatan Epica Awards, bu bölümden elde edeceği geliri “Sınır Tanımayan Doktorlar” (Doctors Without Borders) kuruluşuna aktaracak.

Epica Awards’da reklam, tasarım, halkla ilişkiler ve dijital alanlarda başvurusu yapılan çalışmalar, dünyanın dört bir yanından yüzlerce gazeteci tarafından değerlendirilecek. Jüri moderatörü olarak görev yapan Epica Awards Editoryal Direktörü Mark Tungate, “Kriz her şeyi alt üst etti, ancak ‘sanal’ olsa bile Epica Awards’un gerçekleşecek olmasından dolayı çok memnunuz.” dedi.

Yarışmacılar için PR fırsatının halen sürdüğünün altını çizen Tungate sözlerini “Kazanan çalışmaya mümkün olan en iyi vitrinin verilmesini sağlamak için çaba göstereceğiz. Kesin olan bir şey var: Gazetecilerden oluşan jürimiz yarışmanın haberini yapmak için çok istekli” diyerek sonlandırdı.

Yarışmaya katılmak isteyen ajanslar ve markalar başvurularını BURADAN oluşturabilir.

İLGİLİ HABERLER