Eleman.net’ten “Kadına şiddete hayır” kampanyası

Ara kademe ve mavi yaka pozisyonlarda lider insan kaynakları platformu Eleman.net, Birleşmiş Milletler’in (BM) dünya çapında organize ettiği Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası’na destek veriyor.

İstanbul’un önemli yapılarının “iyimserliğin ve neşenin rengi” olarak adlandırılan turuncu renkte aydınlatılacağı kampanya boyunca, Eleman.net de turuncuya boyadığı internet sitesi ile desteğini gösterecek. Eleman.net ayrıca sitede konumlandırdığı #kadınaşiddeteson ve #orangetheworld etiketleri ile de kadına yönelik şiddete dikkat çekecek.

Kadına şiddete hayır demek için 16 gün boyunca Eleman.net’in anasayfasında turuncu rengi kullanacaklarını ifade eden Eleman.net Murahhas Üyesi Savaş Ünsal, “Türkiye’nin iş ilanları sitesi Eleman.net olarak 10 yıldır kadınlarımızın istihdam süreçlerini desteklemenin yanı sıra, kadına şiddete karşı toplumu bilgilendirici ve bilinçlendirici projelerde de yer almaya özen gösteriyoruz. Çünkü kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatta yer almalarının, toplumdaki yerlerinin güçlenmesini sağlayacak ve şiddetin önüne geçecek en önemli etken olduğuna inanıyoruz” diyor.

 

İLGİLİ HABERLER