Durex: “Patlama riski nedeniyle bazı ürünlerimizi toplatıyoruz”

İngiltere ve İrlanda’da piyasaya sürdüğü prezervatifleri toplama kararı alan Durex, “bazı paketlerde yırtılma ve patlama riski olabileceğini” açıkladı.

Yırtılma ve patlama riski bulunan paketlerin “Real Feel“  ve “Latex Free” modellerinde geçerli olduğunu bildiren Durex, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, “Test sonuçlarımız sonucunda İngitere ve İrlanda pazarında satılan ürünlerin son kullanma tarihlerine yakın bir zamanda patlama ve yırtılma riski olduğunu tespit ettik. Dileyen tüketiciler ürünler karşılığında para iadesi alabilir” ifadelerini kullandı.

Şirket ayrıca, “Tüketiciler için acil bir güvenlik sorunu olmadığını ve yalnızca sınırlı sayıda partinin etkilendiğini” açıkladı. Durex, söz konusu ürünleri kullanan müşterilerine, ürünlerin etiketini okumalarını ve ürünlerin yırtılması veya patlaması durumunda, doktor veya eczacıdan “en kısa zamanda” yardım istenebileceğini belirtti.

İngiliz yetkililerse “Prezervatifin yırtılması ve patlaması durumundan dolayı cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve gebelik riski oluşabilir. Dolayısıyla kullanmamanızı tavsiye ederiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER