“Dünyanın ilk 2 trilyon dolarlık şirketi Amazon olacak”

Eski Apple CEO’su John Sculley, ABD’li e-ticaret şirekti Amazon’un piyasa değerinin 2 trilyon dolara ulaşacağını söyledi.

1983 – 1993 yıllarında Apple CEO’su olan ve öncesinde Pepsi’de görev alan girişimci John Sculley, son 5 yıl içinde değeri % 365 oranında artan e-ticaret devi Amazon’un geleceği hakkında konuştu. 1994 yılında açılan kısa zamanda dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden biri Amazon’un piyasa değerinin 2 trilyon dolar olacağını söyledi.

Fox Business’a konuşan Sculley, “Amazon ilk 1 trilyon dolarlık şirket olmayabilir ancak e-ticaret devinin dünyanın ilk 2 trilyon dolarlık şirketi olabileceğini düşünüyorum” ifadesini kullandı.

Apple, Alphabet, Microsoft ve Facebook gibi birçok şirketin şu anda Amazon’un önünde olmasına rağmen yakın zamanda Amazon’un bu şirketleri geçeceği ile ilgili öngörüde bulundu. Zira, PricewaterhouseCoopers verilerine göre,  2016-2017 yılları arası Apple’ın piyasa değeri 144 milyar dolar artarken, Mart 2017’de 423 milyar dolardan değerlenen Amazon, mevcut değeri 563 milyar doları gördü bile.

İLGİLİ HABERLER