Dünyaca ünlü isimler dünya sorunlarına karşı bir araya geldi

P&G, National Geographic ve Global Citizen dünya sorunları için bir araya geldi.  İş birliği kapsamında  dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan su krizleri, kız çocuklarının eğitimi, yoksulluk gibi konular 6 bölümlük bir belgeselle gündeme getirildi. Ülkemizde ilk bölümü 8 Eylül Pazar günü yayınlanan Activate: The Global Citizen Movement isimli belgesel serisinde Hugh Jackman, Pharrell Williams ve Usher gibi dünyaca ünlü isimler de yer alıyor.

172 farklı ülkede 43 dilde yayınlanacak belgesel serisinin her bölümünde farklı bir konuya değiniliyor. Türkiye’de National Geographic tarafından yayınlanacak belgesel serisinin değindiği konular arasındaysa dünyada yaşanan aşırı yoksulluğun ortadan kaldırılması, kefaletle serbest bırakılmanın sona erdirilmesi, kız çocuklarının önlerindeki eğitim bariyerinin kaldırılması, yerlerinden edilmek zorunda kalan çocukların eğitiminin finanse edilmesi, plastik kirliğinin bitirilmesi ve su kıtlığı sorununun sona ermesine yardım edilmesi gibi konular bulunuyor.

Belgeselde Hugh Jackman’dan Pharrell Williams gibi ünlü isimler var

Activate: The Global Citizen Movement belgeselinde birbirinden ünlü isimler bulunuyor. Başta Hugh Jackman ve Pharrell Williams olmak üzere Priyanka Chopra Jonas, Becky G, Usher, Common, Rachel Brosnahan, Gayle King, Bonang Matheba, Darren Criss and Uzo Aduba gibi dünyaca ünlü yıldızlar sesleriyle ve görüşleriyle projeye destek oluyor.

Her hafta yeni bir bölüm yayınlanacak

İlk bölümü 8 Eylül Pazar günü yayınlanan belgeselin diğer bölümleri ise birer hafta arayla, yani 15 Eylül, 22 Eylül, 29 Eylül, 6 Ekim ve 13 Ekim tarihlerinde saat 20:00’de National Geographic’te yayınlanacak.

İLGİLİ HABERLER