Desteklenmiş gerçeklikten ikinci ürün Türkiye’den “Assassin”

Pokemon GO ile desteklenmiş gerçekliğin oyunda kullanımının etkilerini görmüştük. İşte bu konudaki ikinci oyun Türkiye’den geldi. “Assassin” isimli oyun yakın zamanda kullanıcıları ile buluşacak.

Seninmaceran Game Studios(seninmaceran.com) tarafından geliştirilen “Assassin” oyunu, gerçek hayatta herkesi birer savaşçı karaktere büründürüyor. Yaşadığınız şehrin sokaklarında dolaşarak, diğer oyuncuları oyun içinde yer alan çeşitli silahlar ile vurmaya çalıştığınız oyunda, güvenliği de elden bırakmamanız gerekiyor.

Tecrübe kazanmanız ve aldığınız puanlara istinaden karakterinizi geliştirebiliyorsunuz, bu sayede daha üst seviye silahlara veya zırhlara sahip olup, diğer oyuncular karşısında avantaj elde edebiliyorsunuz. Oyuncuların listelendiği lider tablosu ve aylık turnuvalar sayesinde de performansını ölçebiliyorsunuz.

Çok yakında, Android ve Apple marketlerde yerini alacak oyun ile ilgili, Kickstarter’da bir kampanya başlatılmış. Kampanyaya katılmak ve destek olmak için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz http://kck.st/2d3fHFj
Oyun şu an kapalı betada ve test ediliyor, aylarca süren uzun bir çalışmanın ürünü olan Assassin Kasım ayı itibariyle uygulama mağazalarında olması planlandı.

Mobil oyun geliştirmek sanılanın aksine çok ciddi zor bir iş, ender rastlasam da sektörden arkadaşlarımız dahil çoğu insan oyun yapmanın kolay olduğunu düşünmekte, ancak gerçek şu ki bir oyun yapmak ile bir sinema filmi veya dizi yapmak arasında çok az fark var.

Sinema filminde yönetmen nasıl oyuncuların rolleri ile çekimi ile o hayal ettiği duygunun beyaz perdeden seyirciye iletilmesi için çalışıyorsa oyun yapımcıları da aynı şekilde senaryosu ve yazılımı ile kullanıcılarına istediği duyguyu yansıtmak için uğraşıyorlar.

Seninmaceran Game Studios, oyunu çıkardığı ana kadar ve çıkardıktan sonra da sürekli olarak oyunu geliştirmeye, güncellemeye devam edecek.

Gerçekten oyunun yapımcılarından biri olduğum için demiyorum ama Türkiye’de Pokémon Go oyununun sosyal medya’da konuşulma rakamlarını, Türkiye’nin Foursquare ve Swarm’I en çok kullanılan ülke olduğunu gördüğüm için Assassin oyununun Türk kullanıcılar tarafından ilgi göreceğini düşünüyorum.

Türkiye merkezli bir şirketin oyunu olan Assassin’in büyüme planlarında mutlaka uluslararası bir oyun olmak var ve birkaç ülkedeki şirketlerle şimdiden görüşmeler başlamış durumda.

 

İLGİLİ HABERLER