Deloitte’un İK kadrosuna iki yeni atama

Türkiye’de denetim, vergi, danışmanlık, kurumsal risk ve kurumsal finansman  alanlarında 29’uncu hizmet yılını dolduran Deloitte Türkiye’nin İK biriminin denetim ve vergi hizmet alanlarına destek verecek yeni insan kaynakları müdürleri, Aslı Arel Kara ve Sinem Tüzer oldu.

Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Aslı Arel Kara, Kanada’da Manitoba Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 2003 yılında Tesco Kipa İnsan Kaynakları departmanında başladı,  tüm İnsan Kaynakları süreçlerini içeren farklı pozisyonlarda görev yaptıktan sonra son olarak Organizasyonel Gelişim Koordinatörü olarak görev aldı. 2006 yılında Glaxo Smith Kline İnsan Kaynakları departmanında  Organizasyonel Gelişim Yöneticisi olarak iş hayatına devam eden Kara, tüm İK süreçlerinin yanında ağırlıklı olarak organizasyonel gelişim alanında proje çalışmaları, çalışan memnuniyeti, değişim yönetimi, liderlik eğitimleri ve gelişim alanlarında çalıştı. Aslı Arel Kara, Deloitte Türkiye Denetim İnsan Kaynakları Müdürlüğü rolü öncesinde, Glaxo Smith Kline Satış Liderliği Eğitim ve Gelişim Koordinatörü olarak atandı ve satış ekiplerinin verimliliği, eğitimi, kurum içi liderliği ve koçluğu alanlarında projeler yürüttü.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olan Sinem Tüzer, aynı üniversitede MBA derecesini tamamladı. 2011 yılında CTI (Coaches Training Institute) tarafından yürütülen Co-active Koçluk Sertifika programına katılarak CPCC (Co-active Professional Certified Coach) unvanını almaya hak kazandı. 1998–2003 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders veren Tüzer, aynı üniversitede Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Sertifika Programına devam etti. Festo’da, Kalite ve Eğitim Yöneticisi olarak yaklaşık 4 yıl görev yapan Tüzer, 2008-2013 arasında Imperial Tobacco’da Yetenek Yönetimi ve İşe Alım Müdürü olarak birçok farklı projede görev aldı. Sinem Tüzer, Deloitte Türkiye Vergi İnsan Kaynakları Müdürlüğü rolü öncesinde, en son Enerjisa’da, Yetenek Yönetimi ve Gelişim Müdürü olarak çalıştı.

İLGİLİ HABERLER