Ciliv: “SüperBulut ile gökyüzünü işletmelere açıyoruz”

Turkcell, kurumsal müşterilerine sunduğu bulut bilişim hizmetlerini yepyeni bir platformda bir araya getirdi. Turkcell SüperBulut adını taşıyan internet platformu ile işletmelere rekabet avantajı ve yüzde 80 tasarruf olanağı sağlanması hedefleniyor. Turkcell, SüperBulut hizmetlerini başta Microsoft Türkiye ve HP olmak üzere Oracle, EMC & VMware, Citrix, Checkpoint, Cisco gibi iş ortakları ile birlikte sunuyor. Turkcell SüperBulut platformu, Turkcell’in stratejik işbirliği yaptığı ve platforma katma değer sağlayan iş ortakları Microsoft Türkiye ve HP’nin katıldığı basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar katıldı. Toplantıda www.turkcellsuperbulut.com adresinden erişilebilen platformda, hangi hizmetlerin sunulacağı ve bu platformun işletmelere nasıl fayda sağlayacağı açıklandı. İşletmelerin ön yatırım, bakım ve güncelleme masraflarını ortadan kaldıran Turkcell SüperBulut ile bulut hizmetlerine her an, her yerden ve her cihazdan istenilen kapasiteyle dakikalar içerisinde ulaşılıyor. Turkcell SüperBulut platformu sayesinde işletmelerin fiziksel sunucu kullanma ihtiyacı tamamen ortadan kalkacak ve tüm IT hizmetlerinde tasarruf sağlanacak.

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell SüperBulut hizmetleri hakkında şunları söyledi: “Turkcell olarak amacımız Türkiye ekonomisine, işletmelerin bütçelerine ve rekabetçi yapılarına katkı sağlayacak bu teknolojiyi en ‘kullanıcı dostu’ haliyle ülkemizin hizmetine sunmak. Turkcell SüperBulut ile tüm bulut hizmetlerimizi aynen bir ‘online’ süpermarketten alışveriş yapar gibi, yerinizden kalkmanıza bile gerek kalmadan dakikalar içinde internetten inceleyip satın alabiliyorsunuz. Üstelik aldığınız hizmetin altında Turkcell’in ve alanında en iyi olan stratejik iş ortaklarının imzası var. Turkcell SüperBulut sayesinde kurumsal müşterilerimiz milyonlarca TL tasarruf edecek. İşletmelerinin teknolojik gereksinimlerini, yüzde 80 tasarruf avantajıyla karşılayabilecekler. Bulutun olmazsa olmazı kaliteli genişbant altyapısı da Turkcell Superonline ve Turkcell 3G şebekesinin güvencesinde müşterimize sunuluyor. Gerek fiber altyapı, gerekse 3G şebekemizle Turkcell olarak sabitte ve mobilde en kaliteli ve en hızlı altyapıyı sunarak bulut için gerekli zemini hazırladık. Artık Turkcell’li işletmelerin iş akışlarını yönetmek için yalnızca bir internet sayfasına ihtiyacı var. Turkcell SüperBulut ile gökyüzünü şirketlere açıyoruz.”  

HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar ise, “İletişim hizmeti sağlayıcılarının rekabet gücünü artırmak için bulut bilişim gibi yeni teknolojilerden faydalanarak yeni iş geliştirmesi gerekiyor. HP CloudSystem, Hizmet olarak BT çözümleri ile Turkcell’in kurumsal işini geliştirmesine yardımcı oluyor ve müşterilerinin verimliliğini artırıyor” dedi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, bugün artık Türkiye’de ve dünyada içinde bulut geçen herhangi bir teknolojide mutlaka Microsoft’un da yer aldığına değinerek, “Microsoft, sahip olduğu teknoloji gücü ile çok uzun yıllardır dünyanın pek çok yerinde bulut teknolojileri üzerine odaklanıyor ve bu alanda bireyselden kurumsala pek çok çözüm sunuyor. Türkiye’nin bilişim gücü olarak, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesinde kritik rol oynayan işletmelerin ve girişimcilerin teknoloji ile büyümesine odaklandık. Turkcell SüperBulut çözümü ile ulaşabileceğimiz ve teknolojinin gücünü sunabileceğimiz her şirket ülkemizin geleceği için önemli bir adım olacaktır.” dedi. 

İLGİLİ HABERLER