Çiftler yılbaşında el yapımı özel hediyeler bekliyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli arkadaşlık uygulamalarından OkCupid, kullanıcılarına yeni yıla ilişkin çeşitli sorular sorarak, çiftlerin yılbaşında birbirlerinden nasıl bir hediye beklediklerini araştırdı. Türk kullanıcıların yüzde 85’i ilişkilerinde pahalı hediyeler almanın önemli olmadığını aksine el yapımı hediyelerin kendilerini daha mutlu hissettireceğini belirtirken, özel günleri aileleriyle geçirmek isteyenlerin oranı yüzde 50’yi geçiyor. 

Yılbaşı yaklaşırken özellikle çiftler arasında bir hediye telaşı başlıyor. OkCupid’de kullanıcılarına yeni yıla ilişkin çeşitli sorular sorarak, çiftlerin yılbaşında birbirlerinden nasıl bir hediye beklediklerinin analizini gerçekleştirdi. Yapılan araştırmaya göre Türk kullanıcıların yüzde 85’i ilişkilerinde pahalı hediyeler almanın önemli olmadığını, el yapımı hediyelerin kendilerini daha mutlu hissettireceğini belirtiyor. Bu oran Amerikalı kullanıcılarda yüzde 83, Hindistanlı kullanıcılarda ise yüzde 69 olarak gerçekleşti.

Türklerin yüzde 52’si yeni yılda hayatlarıyla ilgili önemli kararlar alıyor

Kullanıcılara yeni yılda aldıkları kararlar sorulduğunda ise ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Türklerin yüzde 52’si yeni yılda hayatlarıyla ilgili önemli kararlar aldıklarını belirtirken, sadece yüzde 22’lik kesim bu kararları uygulayabildiğini belirtiyor. Bu oranlar ABD’de yüzde 40’a yüzde 19 ve Hindistan yüzde 42’ye yüzde 23 olarak gerçekleşiyor.

Katılımcıların yüzde 51’i özel günleri aileleriyle geçiriyor

Katılımcılara bayram gibi özel günlerde ne yaptıkları sorulduğunda katılımcıların yüzde 51’i evde aileleriyle birlikte vakit geçirmeyi sevdiklerini belirtiyor. Kadınlar yüzde 55’lik bir oranla erkeklerden daha fazla evde aileleriyle birlikte vakit geçirmekten hoşlanıyor. Bu oran erkeklerde ise yüzde 49.

Katılımcıların yüzde 75’i çiftlerin ayrı hesabı olmalı diyor

Katılımcılara eşleriyle ortak hesap ya da ortak kredi kartı kullanmayı düşünür müsünüz diye sorulduğundaysa katılımcıların yüzde 75’i, ortak hesap yerine çiftlerin ayrı hesabı olması gerektiğini belirtmiş. Bu oran kadınlarda yüzde 85 iken, erkeklerde yüzde 71.

İLGİLİ HABERLER