Cep telefonları ve tabletler için güvenlik önlemleri artıyor

 

VMware, Intel Security ile olan işbirliğini mobil alanı kapsayacak şekilde genişletti.

İki şirketin gerçekleştirdiği, kurumlar için teknoloji entegrasyonu karmaşık mobil güvenlik sorunlarıyla baş etmeyi hedefliyor.

VMware ve Intel Security, ortak müşterilerine, Intel Security‘nin bileşeni olan, McAfee Data Exchange Layer aracılığıyla mobilite veri paylaşım yetkinliklerini sunuyor.

AirWatch‘un, Intel Security ile ortaklığı, müşterilere mevcut güvenlik yatırımlarının değerini koruma, mobil tehditleri daha hızlı çözümleme ve operasyonel maliyetleri azaltıcı bir yol izliyor.

AirWatch çözümleri, kuruluşlara, işlerini mobil ortamda güvenli bir biçimde gerçekleştirebilme imkanını kazandırıyor.

Mobil cihaz güvenliğine odaklanma ve her an değişim gösteren karmaşık yapıları idare etme gibi durumlar için kolaylık sağlıyor.

AirWatch, bu taahhüdün bir parçası olarak MSA güvenlik ittifakıyla müşterilerine, mobil tehditlerden arınmış güvenli bir uygulama, cihaz ve ağ ekosistemi sunuyor.

VMware, Mobil Mühendislik ve Ürün Yönetimi, Son Kullanıcı Bilgi İşlem Başkan Yardımcısı, Noah Wasmer konuyla ilgili: ‘ “Organizasyonların, mobil tarafta iş dönüşümünü harekete geçirebilmeleri için, kurum içerisinde güçlendirdikleri temel güvenlik unsurlarını mobil yapılarla sorunsuz çalışabilir bir duruma getirmeleri gerekiyor.” “Intel Security ile sağlanan bu işbirliği, müşterilere daha fazla mobil güvenlik çözümünün ulaştırılmasını ve mobil-bulut dönemine kesintisiz bir geçiş yapılmasına olan bağlılığımızı doğruluyor. Kuruluşlar, McAfee Data Exchange Layer (McAfee Veri Değişim Katmanı) aracılığıyla kendilerine gerekli istihbaratın sağlanmasıyla tehditlere daha hızlı karşılık verme ve süreçlerini iyileştirme imkanına sahip olacak’ dedi.

 

 

İLGİLİ HABERLER