Cannes’da network’ünüzü genişletmenin 10 yolu

Dünyanın her yerinden 15.000 kişi yaratıcılık festivali için Cannes’a akın etti… Cannes’da yeni bağlantılar kurmak kahve almak kadar kolay. Ancak işinize yaraması için organizatörler Cannes’da bağlantı kurabilmenin yollarını listelediler. İşte Cannes’da network oluşturabilmek için seçenekler…

1. Bir “Meet Up”a katılın
Aynı alandaki uzmanlarla konuşmak, iletişim bilgilerini paylaşmak ve sektör hakkında en önemli konuları paylaşmak için bir Meet Up’a katılabilirsiniz. Cannes Lions’un resmi akıllı telefon uygulamasında yer alan “Meet Up” programından, bu buluşmaların nerede ve ne zaman olacağını öğrenebilirsiniz.

2. “Braindating”e gidin
2017’de ilk defa uygulamaya konulan Braindating, online eşleştirme algoritmasını gerçek buluşmalara uyarlamış. Resmi Cannes Lions uygulaması aracılığıyla kullanıcılar, sundukları becerileri ayrıntılı olarak açıklayan bir profil oluşturabilir, aradıkları becerilerdeki kişileri bulabilirler. Bir eşleşme bulduğunuzda gün içinde Connections Beach’te “Braindate”inizle bir toplantı ayarlayabilirsiniz.

3. Festival’in sınırlarını keşfedin
Networking fırsatları Festival’in merkeziyle sınırlı değil. Spotify, YouTube, Pinterest, Havas, Facebook ve MM&M gibi şirketler hafta boyunca şehrin farklı yerlerinde konuşlanarak resmi delegelere yararlı programlar sunuyorlar. Cannes Lions uygulamasından “Fringe” filtresini seçtiğinizde bu etkinliklere ulaşabilirsiniz.
fringe

4. Cannes Lions sahiline gidin
Sabahın erken saatlerinde lider CMO’ların katıldığı “Wake up with the Economist” paneli, öğle saatlerinde “Chief Creatives on the Beach” oturumu ve akşamüstü sektörde sıkıntı yaratan olayların tartışıldığı “Shakers and Stirrers” gibi etkinlikler sektörün ağır toplarına sahne oluyor. Carlton otelin hemen karşısında bulunan sahil, özellikle delegelere açık; buluşmalar ayarlayabilir ve 19:00’a kadar yanınıza artı bir getirebilirsiniz.

discovery
5. “Discovery Zone”u ziyaret edin
Lions Innovation töreni sırasında II. Palais’de olan bu alan, çeşitli yenilikler ve platformlar sunan heyecan verici bir startup merkezine ev sahipliği yapacak. Davetliler müracaat ederek bu inovasyon ürünlerini ve arkasında yatan fikri öğrenebilirler.

6. Yuvarlak masa oturumlarına katılın
Lions Entertainment’a akredite olanlar, girişimci, inovatör, kurucu ve CEO’ların bulunduğu eğlence sektörünün sorunlarının tartışıldığı bir dizi yuvarlak masa oturumlarına katılabilirler.

7. Konuşma ve ödül gösterilerine katılın
2 bin 500 kişiyi ağırlayan Festival alanı Lumiere Thheatre, hafta boyunca çeşitli etkinliklere, konuşmacılara ve ödüllere ev sahipliği yapıyor. Oditoryumda oturan insanlara dönüp sohbet açmak, farklı ülkelerden ve disiplinlerden insanlarla konuşmanızı sağlayacak.

partying
8. Partilere ve galalara gidin
Sahilde yapılan Açılış Gala’sının ardından Cannes Lions Festivali, tüm hafta yeni partilere ve etkinliklere sahne olacak. Bunlardan birine katılmak, eski ve yeni dostlarla bir araya gelmek için güzel bir fırsat.

9. Connections Sahili’nde “Happy Hour”un keyfini çıkarın
Cannes’da güneş batmaya başlarken yapılacak en iyi şeylerden biri, reklamcılık sektörünün ileri gelen insanları ile tanışmak için Palais’in hemen önündeki kumsala gitmek. Burada hem içkinizi içip hem de kartvizit dağıtabilirsiniz.

10. MedTech Expo’yu ziyaret edin
Lions Health davetlileri, yeni teknoloji ve tekniklerin sağlık sektörünü nasıl değiştirdiğine şahit olabilmek için MedTech Expo’yu ziyaret edebilirler. Sağlık sektörünün öncüleri ile tanışma yeri olan MedTech Expo’da bu sene IBM, Google ve Control Bionics gibi teknoloji devleri yer alıyor.

İLGİLİ HABERLER